Batai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Batai
Tiek moterims, tiek vyrams batai yra vie svarbiausių stiliaus detalių. Ne kėkvienas seka dizainerių pateikiamas metines batų mados tendencijas, bet turbūt daugeliui rūpi išsirinti, kokybiškus, patogius, praktiškus batus.
 
 

Gatvės stiliaus klasika - „Dr. Martens“

Mada ir aš   Batai   2011 09 10
 
 
Kas vienija geltonus siūlus, stilingus miestiečius ir skinhead`us? Juokingai skamba, bet atsakymas yra batai! „Dr. Martens“, „Doctor Martens“, „Doc Martens“ arba tiesiog „DM`s“ yra bene žinomiausi gatvės stiliaus batai gaminami britų. Šie stilizuoti kareiviški batai lengvai atpažįstami dėl savo rusvos spalvos minkšto guminio pado bei geltonų siūlių, jau ilgą laiką yra nepakeičiamas stilingų miestiečių apavas.

 

Masyvūs, tačiau neįtikimai patogūs ir patvarūs batai buvo sukurti daktaro Klaus Märtens, kuris slidinėdamas susižeidė čiurną ir suprato, kad nebegali avėti įprastų kareiviškų batų prie kurių buvo įpratęs Antrojo Pasaulinio karo metu. Sumanus ir nagingas daktaras persiuvo savo masyvius kareiviškus batus, naudodamas minkštesnę odą bei paslankesnį padą, o kiek vėliau, kartu su savo studijų bičiuliu vyras įkūrė batsiuvystės verslą. Patogumas, patvarumas bei sąlyginai neaukšta kaina buvo itin vertinama karo nualintoje Vokietijoje, tad dviejų draugų batai ėmė sparčiai populiarėti. Įdomiausia tai, kad anuomet šią avalynę labiausiai mėgo namų šeimininkės.

 

Atidarę fabriką Miunchene vyrai nusprendė šturmuoti užsienio rinkas, jų reklama greitai susižavėjo britai, kurie perpirkę patentą geltonsiūlį apavą pavertė neatsiejama Londono dalimi. Didžiosios Britanijos namų šeimininkės vokiečių pavyzdžiu nepasekė ir į savo spintas šių batų neįsileido, tačiau jie lipte prilipo prie jaunimo pėdų. Ilgą laiką jie buvo laikomi alternatyvių grupuočių skiriamuoju ženklu, o ir šiandien „Dr. Martens“, petnešos, tiesaus kirpimo „Levi`s“, „Lee“ arba „Wrangler“ džinsai ir skusta galva išlieka neonacių skiriamaisiais ženklais.

 

Žinoma, kad neonaciai nėra vieninteliai, kurie susižavėjo šiuo masyviu apavu – pastaruoju metu daugelis stilingų miestiečių, ypač modeliai, noriai renkasi „DM`s“. Patenkindami rinkos poreikius britai gamina įvairių spalvų, gėlėtus, margus, lakuotos ar matinės odos aulinukus, tačiau geltonoji siūlė bei minkštas padas išlieka. Šie batai puikiai tinka aktyviai gyvenantiems miestiečiams, kurie savo stiliui nori suteikti aštrumo bei maišto prieskonio. 

 
 
Šaltinis: elleuk.com
Šaltinis: elleuk.com
 
Šaltinis: elleuk.com
Šaltinis: elleuk.com
 
Šaltinis: elleuk.com
Šaltinis: elleuk.com
 
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Gatvės stiliaus klasika - „Dr. Martens“
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 10 16
Mada ir aš   2013 07 29
   2013 05 29
 
Mada ir aš   2013 05 06
Mada ir aš   2012 12 09
Mada ir aš   2012 08 17
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos