Dietos
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Dietos
Dieta yra vienas iš lieknėjimo būdų. Egzistuoja daugybė dietų rūšių. Vienos dietos yra paprastesnės, kitos sudėtingesnės, pagrįstos moksliniais tyrimais.
 
 

Bado dieta sveikatai

Grožis ir sveikata   Dietos   2011 06 21
 
 

Įprastai dieta siejasi su maisto ribojimu, o badavimas laikomas valgymo sutrikimu. Žinoma, kad tai yra tiesa, tačiau, kaip visada, galima rasti išimčių. Gyvenant šiuolaikiniame pasaulyje neišvengiame kenksmingų medžiagų kaupimosi organizme – toksinų apstu tiek mūsų valgomame maiste, tiek ir gyvenamojoje aplinkoje. Normaliai valgant jie iš organizmo pasišalina sunkiai, kadangi kūnas visą savo energiją skiria vartojamo maisto virškinimui.

 

Išeitis yra bado dieta. Skirtingai nuo daugelio kitų dietų, ši nėra skirta numesti svorio – badaujant svoris, žinoma, krinta, tačiau tikslas yra išvalyti organizmą ir tuomet susigrąžinti ištirpusius kilogramus. Tokio tipo dietos pasaulyje gan populiaros, Jungtinėse Amerikos Valstijoje yra specialių sveikatingumo centrų, kuriuose žmonės, prižiūrimi specialistų, badauja net po šešias savaites. Tokios praktikos atlikti namuose, žinoma, negalima, o prieš pradedant badauti būtų naudinga, kad gydytojas įvertintų jūsų bendrą sveikatos būklę. Badauti negalima nėščioms ir krūtimi maitinančioms motinoms, diabetikams, taip pat sergantiems nervinio pobūdžio ligomis, turintiems ar turėjusiems valgymo sutrikimų, sveikstantiems po operacijos ar infekcinių ligų.

 

Esant tinkamos sveikatos būklės ir nusprendus pradėti bado dietą vertėtų palaipsniui mažinti suvartojamo maisto kiekį – keletą dienų reikėtų valgyti dažniau, tačiau mažomis porcijomis, vengti sunkiai virškinamo maisto, rinktis vaisius ir daržoves, gerti daug vandens ar nesaldintos žolelių arbatos. Jeigu ketinate badauti pirmą kartą, tuomet po iškrovos dienų nevalgykite tik 24 valandas, po to vėl palaipsniui imkite didinti maisto kiekį ir grįžkite į jums įprastą mitybos ritmą. Jeigu po vienos dienos bado dietos jaučiatės geriau, tuomet po pusmečio galite pabandyti nevalgyti dvi dienas, tačiau prisiminkite, kad badauti ilgiau nei tris dienas be gydytojo priežiūros negalima. Badaujant svarbu gerti daug skysčių – geriausia gerti vandenį su citrina, vengti kvepalų (kadangi kvapai skatina apetitą),  nevartoti vitaminų ar nebūtinų vaistų (kasdien vartojant vaistus badauti nereikėtų), negalima rūkyti ir vartoti alkoholio. Badauti geriausia atostogų metu, kuomet galite sau leisti ramiai gulinėti lovoje ir jums nereikia turėti daug energijos.

 

Bado dieta gali padėti sergantiems ateroskleroze ir kraujagyslių ligomis, hipertenzija (padidėjusiu kraujo spaudimu), bronchine astma, inkstų ir šlapimo pūslės uždegimais, akių, odos ligomis (alergija, egzema ir pan.), reumatu, venų varikoze, didelio laipsnio nutukimu.

 

Nėra bendro  gražaus ir sveiko gyvenimo recepto, bado dietoms nepritaria kai kurie gydytojai, kai kuriems žmonėms, tai nėra priimtina, tačiau jeigu jus kamuoja smulkūs susirgimai ar bendras silpnumo jausmas, mieguistumas – verta pabandyti išsivalyti savo organizmą kelioms dienoms atsisakius maisto ar sumažinus jo kiekį.  

 
Šaltinis: valdopatarimai.lt
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Bado dieta sveikatai
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
   2013 08 14
Grožis ir sveikata   2013 06 14
Grožis ir sveikata   2013 05 13
 
Grožis ir sveikata   2012 12 17
Grožis ir sveikata   2012 11 28
Grožis ir sveikata   2012 10 24
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos