Dietos
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Dietos
Dieta yra vienas iš lieknėjimo būdų. Egzistuoja daugybė dietų rūšių. Vienos dietos yra paprastesnės, kitos sudėtingesnės, pagrįstos moksliniais tyrimais.
 
 

Morkų dieta

Grožis ir sveikata   Dietos   2012 01 08
 
 

Gilioje senovėje morka buvo laikoma vaistu nuo visų ligų. Dar nuo viduramžių šis augalas tapo žmonėms labai vertingas. Jie ne tik valgė morkas, bet ir gamino iš jų įvairius ligoms gydyti skirtus nuovirus, tepalus, nors tais laikais dar nebuvo ištirta kiek daug naudingųjų medžiagų slepiasi viename nedideliame augalėlyje. Šiandien žinoma, kad valgyti morkas itin svarbu norint ilgiau gyventi ir džiaugtis jaunyste. Morkų sudėtis turtinga karotenu, kuris organizme virsta vitaminu A. O šis ypač svarbus odai ir regėjimui. Morkose gausu ir kitų naudingų medžiagų: vitaminų C, B, D, E, kalio, kalcio, jodo, magnio, fosforo, mangano, eterinių aliejų, fermentų. Šios daržovės nuo kitų ypatingai išsiskiria tuo, kad net ir išvirtos ar sutarkuotos ne tik nepraranda naudingųjų medžiagų, bet pagamina jų dar daugiau. Morkų sultys iš organizmo padeda išvalyti toksinus, valo kraują, normalizuoja medžiagų apykaitą. Todėl morkų dietą siūlome ne tik tiems, kurie nori numesti svorio, bet ir tiems, kuriems svarbi gera sveikata ir nepriekaištingas organizmo funkcionavimas.

 

Morkų dietos receptas
Pagrindinis dietos patiekalas, kaip ir turėjote tikėtis, yra morkos. Į tokį kiekį, kokio pageidaujate, vidutiniu stambumu sutarkuotų morkų įspauskite citrinos sulčių, pagal pageidavimą įsidėkite medaus.

Svarbu: didžiausia medaus norma per parą – valgomasis šaukštas.

 

Kiekvieno valgymo metu į sutarkuotas morkas galite įdėti vaisiaus, pavyzdžiui, sutarkuoti obuolį, arba suvalgyti jį atskirai.

Galimi valgyti vaisiai: obuoliai, kivi, greipfruktai, granatos, apelsinai.

 

Kai morkas valgysite paskutinę dieną, vakarienei patartina suvalgyti tik vaisių, pvz: greipfruktą.

Priminimas: dietos laikymosi metu gerkite kuo daugiau skysčių: vandens, arbatos be cukraus.

 

Svarbu: ši dieta labai griežta. Jos laikytis rekomenduojama ne daugiau kaip 3 dienas.

 

Laikęsi šios dietos teigia, kad per tris dienas įmanoma numesti nuo 3 iki 5kg nepageidaujamo svorio. Dietos laikymosi dienomis galite jausti šiokį tokį energijos trūkumą, tačiau tai normalu, nes viena vidutinio dydžio morka turi tik 25 kalorijas.
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Morkų dieta
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
   2013 08 14
Grožis ir sveikata   2013 06 14
Grožis ir sveikata   2013 05 13
 
Grožis ir sveikata   2012 12 17
Grožis ir sveikata   2012 11 28
Grožis ir sveikata   2012 10 24
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos