Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

Aptemti džinsai pavojingi sveikatai

   Drabužiai   2009 06 03
 
 
Įspėjama: nors aukštakulniai ir itin didelės ir sunkios rankinės atrodo gražiai, tačiau jie gali sukelti nugaros ir pėdų skausmus. Į sveikatai pavojingų rūbų sąrašą reikėtų įtraukti ir šį sezoną itin madingus aptemtus džinsus.

Gydytojai teigia, kad aptemtų džinsų dėvėjimas gali sukelti dilgčiojančių šlaunų sindromą. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vis daugiau moterų skundžiasi keistais pojūčiais kojose, kurie atsiranda būtent po ankštų džinsų dėvėjimo. Kai kurios moterys šį jausmą apibūdino kaip baisiausią skausmą, kokį tik įmanoma įsivaizduoti. Dilgčiojimo pojūtį šlaunyse sukelia medžiaga, kuri spaudžia šoninį šlaunies odos nervą.

Dar pavojingesnis yra siaurų džinsų ir aukštakulnių batų derinys. Teigiama, kad dėl aukštų kulnų moters dubuo atsikiša į priekį ir tokiu būdu nervas yra dar labiau užspaudžiamas.

Amerikos neurologijos akademijos daktaras John England šį nervą apibūdina taip: "Tai – jutimo nervas ir jis nesisieja su raumenimis. Nervas tęsiasi nuo dubens išorinės pusės per šlaunį. Bet kokia tvirta medžiaga gali užspausti nervą ir taip prasidės nemalonūs skausmai".

Dilgčiojančių šlaunų sindromas gali atsirasti ne tik pas moteris, nešiojančias ankštus džinsus. Jį gali patirti ir ugniagesiai, statybininkai bei policininkai, kurie paprastai dėvi sunkius diržus. Šio nervinio sindromo simptomus jaučia ir nėščios moterys bei nutukę žmonės. Vis dėl to, pastaruoju metu daugiausiai skundų gauta dėl siaurų džinsų dėvėjimo.

Kitas gydytojas William Madosky ramina: "Paprastai šis poveikis yra trumpalaikis. Svarbiausia pašalinti spaudimą ir tada nervas atsikurs".

Visgi, patariama moterims nedėvėti itin siaurų džinsų kasdien, jei jos nori išvengti tokių nemalonių pojūčių.
 
 
 
 
Šaltinis: kdka.com
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Aptemti džinsai pavojingi sveikatai
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2020 04 10
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos