Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

John Galliano pakilimai ir nuosmukiai

Mada ir aš   Drabužiai   2011 06 28
 
 

Mados pasaulyje, 1960 – aisiais gimęs John Galliano, išgarsėjo 1995 – aisiais, kuomet tapo pagrindiniu Givenchy dizaineriu, nepaisant to, kad šiems mados namams John vadovavo vos vienerius metus, jis įėjo į mados istoriją, kaip pirmasis britas tapęs prancūziškų mados namų dizaineriu. Savo karjerą ekscentriškas vyras tęsė kurdamas Christian Dior mados namams, kuriems vadovavo iki pat šių metų kovo.  

 

Svaiginančiai greita karjeros pradžia, kuomet vos baigęs studijas, 24 metų jaunas vyras, savo pirmąją rimtą kolekciją, įkvėptą Prancūzijos revoliucijos ir pavadintą „Les Incroyables“ (iš prancuzų kalbos: nerealieji), visą išpardavė Londone. Sėkminga karjera tęsėsi kelerius metus, tačiau audringi vakarėliai ir nesutarimai su finansuotojais privedė britą iki bankroto. Persikrausčius į Paryžių John Galliano vėl ėmė stotis ant kojų ir jau 1991 – aisiais kūrė drabužius australų dainininkės Kylie Minoque koncertiniam turui. Didžiausiu lūžiu šio (bei daugelio kitų jaunų kūrėjų) karjeroje tapo amerikietiškojo „Voque“ redaktorės Anna Wintour įsikišimas – viena įtakingiausių mados pasaulio moterų dizainerį pristatė finansuotojams, o to meto (kita vertus, šio meto -  taip pat) podiumo deivės Kate Moss, Linda Evangelista bei Naomi Campbell pristatė per penkioliką dienų sukurtą kolekciją iš septyniolikos modelių. Sakoma, kad merginos tąkart numojo ranka į joms įprastus honorarus ir sutiko pristatyme dalyvauti už minimalų užmokestį.

 

 
 
Šaltinis: style.com
Šaltinis: style.com
 

 

Dieviškų suknelių, vardinių kvepalų, garsiausių pasaulio modelių bei eksliuzyvinės pirmosios eilės ratas ėmė suktis – John Galliano stebindavo raukiniais, siuvinėjimais, įspūdingais galvos apdangalais bei  praėjusių šimtmečių įkvėpta kūryba. Sunku žodžiais nusakyti sunaudojamos medžiagos kiekius, ryškias spalvas ir nuolatinį balansavimą ant kičo ribos, kuris dažniausiai priverčia aiktelėti iš pasigerėjimo, tačiau, reikia pripažinti, kad kartais priverčia kritiškai susiraukti.

 

 
 
Šaltinis: style.com
Šaltinis: style.com
 

 

Paskutinį kartą pasaulis kritiškai susiraukė šių metų vasario pabaigoje, kuomet John Galliano buvo nušalintas nuo Dior kūrybos direktoriaus posto dėl savo naktinių girtų paistalų, kuomet „La Perle“ baro lankytojams jis pareiškė mylįs Hitlerį, o „tokie žmonės, kaip jūs būtų mirę. Jūsų motinos, tėvai ir protėviai būtų nunuodyti dujomis“. Niekuo dėtus lankytojus išvadinęs bjauriais dizaineris nusiramino, tačiau filmuota medžiaga kartu su informacija apie anksčiau išsakytus panašius pareikšimus, pateko į britų tabloido „The Sun“ rankas, kūrėjas patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, paskutinioji jo kolekcija Dior mados namams pristatyta be jo paties dalyvavimo, o jo vardinės kolekcijos pristatymas atšauktas. Jis buvo viešai pasmerktas Karl Lagerfeld, o jo kvepalų veidas, žydė Natalie Portman, kurios proseneliai mirė Aušvico koncentracijos stovykloje, pareikalavo nutraukti sutartį su Dior mados namais.

 

 
 
Šaltinis: style.com
Šaltinis: style.com
 

 

Žvelgdami į John Galliano karjeros pakilimus ir nuosmukius bei nuostabius kūrinius galime tikėtis jo sugrįžimo į mados pasaulį, galime pritarti ir stilistei bei kostiumų dizainerei Patricia Field, kuri gindama dizainerį viešai kalbėjo, kad jo pareiškimai tėra „farsas“ ir „teatras“, bet reikia pripažinti, kad antisemitizmas iš pasaulinio lygio kūrėjo lūpų įgauna itin bjaurų atspalvį, net jeigu tai ir tebuvo girti paistalai.

 
Šaltinis: designmuseum.org
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: John Galliano pakilimai ir nuosmukiai
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos