Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

Mados kaizerio Karl Lagerfeld talentai arba žmogus, kuris nemiega

   Drabužiai   2011 08 12
 
 

Karl Lagerfeld yra mados namų Fendi bei Chanel kūrybos direktorius. Jis taip pat turi savo vardo drabužių liniją. Vadinasi, per metus jis sukuria ir pristato virš 20 kolekcijų. Sunku patikėti, kad tai įmanoma, tačiau šis žmogus taip pat piešia, fotografuoja, kuria filmus ir ketina projektuoti namus. Jau prieš keletą metų žiniasklaida šį vyrą praminė kaizeriu – tai vokiečių titulas, kuris atitinka imperatorių. Darbo krūvis ir atsakomybė, kuri tenka šiam žmogui tikrai gali būti prilyginta imperijos valdymui, tačiau jis nesijaučia didvyriu:

 

„Man turėti energijos yra tas pats, kas kvėpuoti. Jeigu man reikėtų rinktis tarp mados ir fotografijos aš nusižudyčiau. Ir kas galėtų mane priversti rinktis? Man patinka būti viskuo. Skirtingi aspektai mane padaro vientisu.“

 

Piešimas

 
Šaltinis: scanpix.com
 

1953 – aisiais persikėlęs į Paryžių Karl Lagerfeld dirbo piešieju įvairiuose mados namuose – anuomet piešiniai buvo vertinami labiau nei nuotraukos. Žinoma, kad daug kas pasikeitė, tačiau kaizeris ne tik išlaikė savo talentą, bet ir turi griežtą poziciją šiuo klausimu: „Aš negaliu pakęsti dizainerių, kurie nemoka piešti ir tokių, kurie pasisavina svetimus piešinius. Tai nesąžininga. “

 

Fotografija

 
Šaltinis: scanpix.com
 

Aistra fotografijai vyras užsidegė 1987 –aisiais, kuomet jis pradėjo pats fotografuoti Chanel nuotraukų rinkinius žiniasklaidai bei katalogus. Šiuo metu jis fotografuoja menines nuotraukas, reklamines kampanijas bei užsiima mados fotografija.

Nors dizaineris yra išleidęs 35 savo nuotraukų rinkinius, gavęs porą apdovanojimų bei turi milžinišką asmeninę fotostudiją, kurioje nuolat, pilną darbo dieną, dirba šeši asistentai, savęs fotografu jis nevadina: „Man sunku save vertinti, bet aš niekada nebūnu patenkintas rezultatu – būtent todėl ir toliau fotografuoju“.

 

Kinas

 
Šaltinis: scanpix.com
 

Kūrybiškas dizaineris pastaruosius du metus Chanel Cruise kolekcijas pristato ne tik ant podiumo, reklamose, bet ir iki pusvalandžio trunkančiuose filmuose. Juose vaidina Karl mėgstamiausi modeliai – Babtiste Giabiconi, Freja Beha Erichson, Kristen McMenamy.  Paskutiniai kaizerio filmai „Remember Now“ (iš anglų kalbos: Prisimink Dabartį) bei „The Tale Of A Fairy“ (iš anglų kalbos: Fėjos Pasaka) buvo itin gerai įvertinti – žurnalistai kalbėjo, kad dizaineris drabužius kuria tikriausiai tik tam, kad užsidirbtų veiklai, kuri jam iš tiesų sekasi – filmų kūrimui.

 

Architektūra

Nenuilstančio vyro darbų sąrašas greitai pasipildys dar viena nauja sritimi – architektūra. Jo buvo paprašyta sukurti 80 prabangių vilų Dubajuje. Dizaineris sutiko: „Jie atsiuntė man privatų lėktuvą. Aš pasakiau, kad jis per mažas ir man reikia didesnio. Smagu juk, ar ne?“

 

Geležinė valia

 
Šaltinis: scanpix.com
 

2001 – aisiais Karl per 13 mėnesių numetė 42 kg. „Suvokiau, kad noriu pradėti rengtis kitaip, norėjau dėvėti Hedi Slimane kostiumus, tačiau jie siuvami labai liekniems berniukams, o ne mano amžiaus vyrams. Tam, kad į juos tilpčiau man reikėjo numesti apie 40 kg. Taip ir padariau.“

Būdamas stambus dizaineris greitai sukaisdavo ir net imdavo dusti, tad ėmė visada nešiotis vėduoklę, nors dabar ji nebėra reikalinga, tačiau šis įprotis išliko.

 

Keli faktai apie dizainerį:

 • Karl Lagerfeld gimė rugsėjo 10 d., 1933 – aisiais arba 1938 – aisiais metais. Jis pats teigia, kad gimė 1938 – aisiais, tačiau pagal vietos krikštynų sąrašus vokietis turėjo gimti 1933 – aisiais.  
 • Tikroji pavardė Lagerfelt, tačiau dizaineris pats pakeitė paskutinę raidę, nes anot jo Lagerfeld skamba „komerciškiau“.
 • Tvirtina, kad jo tėvas švedas. Žurnalistams pavyko rasti įrodymų, kad vokietis.
 • Gimtoji kalba vokiečių, tačiau savarankiškai išmoko anglų bei prancūzų kalbas. Būdamas šešerių.
 • Laimėjo antrąją vietą palto kūrimo konkurse ir gavo darbą pas Pierre Balmain. Pirmąją vietą tąkart laimėjo Yves Saint – Laurent.
 • Turi puikų humoro jausmą. Blogeris, pasivadinęs Fake Karl (iš anglų kalbos: netikras Karl), apsimesdamas dizaineriu, kuria jo hiperbolizuotą versiją ir nuolat jį ironizuoja. Šiam asmeniui sukūrus ir ėmus pardavinėti Fake Karl marškinėlius dizaineris ant paprasto pirkinių krepšio užsirašė: „Karl who?“ (iš anglų kalbos: Kas tas Karl?).
 •  
  Šaltinis: scanpix.com
   
 • 1993 – iaisiais Fendi podiumu žengė striptizo šokėjos ir porno filmų aktorės, o supykusi amerikietiškojo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour išėjo iš pristatymo.
 • Turi savo leidybos įmonę bei knygyną.
 • Kūrė išskirtinį dizainą „Coca – cola light“ buteliukams ant kurių patalpino savo siluetą bei parašą.
 •  
  Šaltinis: scanpix.com
   
 • Nusifotografavo socialinėje reklamoje dėvėdamas liemenę su atšvaitais. Plakate puikuojasi, matyt, pačio kaizerio sugalvotas užrašas: „Ji geltona, ji šlykšti, prie nieko nedera, bet gali tau išgelbėti gyvybę“.
 •  
  Šaltinis: scanpix.com
   
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Mados kaizerio Karl Lagerfeld talentai arba žmogus, kuris nemiega
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos