Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

Originalas ar ne? Štai kur klausimas!

Mada ir aš   Drabužiai   2011 09 01
 
 

Lietuvoje krizė, bet pasivaikščiojus gatvėse galime matyti, kad tautiečiai kraute apsikrovę vardiniais daiktais – rudenėjant dažna mergina apsisiaučia languotu „Burberry“ šalikėliu, būtiniausius daiktus susideda į „Louis Vuitton“ rankinę, o ant jos džinsų žavingai žybčioja „D&G“.

Dažnai akivaizdžiai matosi, kad daiktų vertė juokingai menka – medžiagos nekokybiškos, o ir modeliai nė iš tolo neprimena matytų vardinėse parduotuvėse ar ant podiumo. Nesiimsime teisti žmonių, kurie renkasi pigias klastotes – tai kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau perkant tokį daiktą reikėtų suprasti, kad jo gamintojai bei pardavėjai dažnai nemoka jokių mokesčių valstybei ir sukuria nesąžiningą konkurenciją, tikėtina, kad darbo sąlygos, kuriomis buvo pagaminta prekė yra apgailėtinos, o darbuotojų atlyginimas neadekvatus ir, savaime suprantama, kad tai intelektinės nuosavybės vagystė.

 

Nepaisant visko, žmonės dažnai sąmoningai rekasi padirbtus gaminius, tačiau neretai pirkėjas būna apgautas ir už nemenką pinigų sumą gauna anaiptol ne originalią prekę. Kaip nuo to apsisaugoti ir į ką atreipti dėmesį?

1. Internetiniuose mados namų puslapiuose paprastai būna nurodytos oficialios parduotuvės ar prekybos vietos. Pasitikrinkite. Jeigu turite galimybę pirkite tik jose ir toliau nė nebeskaitykite.

2. Patikimiausia pirkti vardinėje parduotuvėje, kurioje prekiaujama tik vieno gamintojo daiktais. Žinoma, kad originalią prekę galimą įsigyti ir perpardavinėtojų parduotuvėje ar iš kito žmogaus rankų, tačiau tuomet reikia būti itin dėmesingu.

3.  Prieš pirkdami įsižiūrėkite į prekę oficialiame gamintojo puslapyje – atkreipkite dėmesį į siūlomas spalvas, išorinio bei vidinio logotipo dydį ir vietą, konkrečiam dizaineriui būdingas smulkmenas, tokias kaip dviguba siūlė, sagtelių forma, užtrauktukų spalva.

4. Kaina. Elementaru – originalus ir kokybiškas daiktas paprasčiausiai negali kainuoti labai pigiai.

5. Siūlės. Padirbtus gaminius lengviausiai atskirti pagal siūles, kaip taisyklė, jos būna nelygios, galbūt vietomis net nutrūksta, siūlų galai išsipešioję. Ypatingą dėmesį skirkite etikečių įsiuvimams – klastotėse jos dažniausiai įsiūtos negrabiai.

6. Serijos numeris. Itin aukštos kokybės gaminai, ypač rankinės, viduje turi spaudą nurodantį gamintoją bei serijos numerį. Klastotėse to įprastai nebūna.

7. Pakuotė. Originali prekė privalo būti originalioje pakuotėje – įprastai tai dėželė bei medžiaginis krepšys. Ant pastarojo neretai taip pat būna serijos numeris, kuris turi sutapti su gaminio.

8. Neįprastas svoris. Prastai išdirbta oda gan sunki, tuo tarpu dirbtinė oda pernelyg lengva. Padirbti papuošalai bei laikrodžiai dažniausiai būna įtartinai lengvi.

9. Sertifikatai. Dažna dizainerio prekė turi savo sertifikatą.

10. Sąžiningumas. Drąsiai paklauskite pardavėjo, ar galėsite atsiimti pinigus, jeigu paaiškės, kad prekė nėra originali. Sąžiningo prekeivio tokia sąlyga neturėtų gluminti. Jeigu jūsų daiktas ims „braškėti per siūles“ jau po poros mėnesių reikalaukite savo pinigų.   

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Originalas ar ne? Štai kur klausimas!
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos