Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

Stileivų kova: boho vs. rock

Mada ir aš   Drabužiai   2011 09 19
 
 

Jaunų merginų gatvės stilių dažniausiai diktuoja modeliai, mados leidinių redaktorės bei garsenybės, o pastaraisiais metais stebime itin aktyvią kovą tarp boho ir rock aprangos.

 

Boho – chic stilius itin išpopuliarėjo 2004 – aisais, o nuopelnus vertėtų priskirti aktorei Sienna Miller, bei mylimiausioms Holivudo dvynėms Mary – Kate ir Ashley Olsen. Šios merginos įkvėpimo savo spintoms sėmėsi iš vėlyvųjų 60 – ųjų, tačiau dalis siluetų gali būti sutinkami net ir XIX amžiuje. Boho paslaptis glūdi laisvoje ir patogioje aprangoje, lengvai krentančiuose, marguose audiniuose, aksesuarų gausoje. Kaip taisyklė, drabužiai menkai pabrėžia figūrą, jeigu viršutinė dalis prigludusi, tuomet siluetas platėja į apačią – dėvimos plačios kelnės, ar ilgas, tiesaus kirpimo sijonas.

 

Kiekvienas drabužių derinys užbaigiamas aksesuarais – keletą kartą aplink kaklą užvyniotais, ar laisvai kabančiais ir kelius siekiančiais šalikais, skrybėlėmis, daugybe apyrankių, žiedų ir pabakučių, masyviais auskarais, lengvai sutaršytais plaukais ir makiažu, kuris, atrodytų, užsiliko dar nuo vakar.

 

Siekiama sukurti laisvamaniškumo ir atsipalaidavimo įspūdį – išlipau iš lovos, apsirengiau, kas buvo po ranka ir einu mėgautis savo laisve ir jaunyste.

 

 

Nors jaunyste ir laisve alsuoja ir rock – chic, tačiau pastarasis stilius grubesnis, o kartu ir seksualesnis, ženkliai labiau siekiama pabrėžti moteriškumą. Tokio stiliaus drabužius labai dažnai renkasi modeliai Kate Moss bei Erin Wasson, o mados namai Balmain bei Givenchy kelių sezonų kolekcijas buvo paskyrę rock – chic. Norint sukurti šį įvaizdį prireiks siaurų džinsų, kiek per didelių marškinėlių, odinio švarkelio ir visko kniedyto – rankinių, apyrankių, batų.

 

Jeigu boho protarpiais ir išlenda ant vieno ar kito podiumo, tai rock – chic buvo sukėlęs tikrą audrą – kiekvienas mados mylėtojas dar prisimena tūkstančius eurų kainuojančius Balmain švarkelius paauštintais pečiais ir kniedytomis detalėmis. Tąkart juos vilkėjo visi, tačiau palaipsniui ši tendencija podiumuose prigeso, o šiuo stiliumi kūręs Balmain dizaineris Christopher Decarnin buvo atleistas.

 
 
Šaltinis: scanpix.com
Šaltinis: scanpix.com
 
Šaltinis: scanpix.com
Šaltinis: scanpix.com
 
Šaltinis: scanpix.com
Šaltinis: scanpix.com
 

 

Kita vertus, nepaisant ant podiumų matomų tendencijų, šie gatvės stiliai iki šiol labai mėgstami ir populiarūs, o ieškant priežasčių norisi remtis Kate Moss žodžiais: „Man neįdomu, ar mano dėvimi drabužiai madingi, ar jie būna ant podiumo, aš rengiuosi taip, kaip man patinka“. Tiek boho, tiek rock savyje talpina ne tik dideles skaras, gelėtas sukneles ar aptemptas kelnes, tai stilius, kuris atspindi asmenybę, galbūt net parodo žmogaus požiūrį ir tiesiog padeda jaustis savimi.

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Stileivų kova: boho vs. rock
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos