Drabužiai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Drabužiai
Turbūt kiekvienas yra girdėjęs tokį terminą kaip aprangos kodas. Kai gaunate kvietimą į didelį renginį su... visas aprašymas »
 
 

Viktor & Rolf modelių kančios

Mada ir aš   Drabužiai   2011 09 05
 
 

Olandų duetas Viktor & Rolf, vienijantis Viktor Horsting bei Rolf Snoeren, susikūrė vaikinams baigus studijas Arnhemo Menų ir Dizaino akademijoje 1993 – iaisiais. Dizaineriai tarp mados mylėtojų  ėmė populiarėti įspūdingu greičiu ir kraudamiesi apdovanojimą po apdovanojimo į mados savaites įnešė avangardo prieskonio, o savo konceptualiais pristatymais sugebėjo nustebinti net pačius inoringiausius. Kiekvienas jų pristatymas sulaukia gausybės ovacijų bei susižavėjimo kupinų šūksnių, o vieninteliai, kurie, matyt, nesidžiaugia olandų kūrybingumu yra modeliai – merginos puse lūpų žurnalistams užsimena, kad eiti V&R podiumu visada iššūkis.  


Haute Couture 1999. Vieno modelio šou

 
Šaltinis: style.com
 

Pasirodymo, kurį V&R pavadino „Babushka“ (iš rusų kalbos: močiutė), metu dizaineriai modelį Maggie Rizer pastatė ant besisukančios platformos ir patys sluoksnis po sluoksnio rengė merginą gausiai suvinėtomis, žvilgančiomis suknelėmis. Po dvidešimties minučių pasirodymo iš po daugybės suknelių merginos veido beveik nebesimatė, o dėl audinių sluoksnių svorio ji net ėmė šiek tiek svyruoti.


Ruduo/ žiema 2003. Klonai

 
Šaltinis: style.com
 

Mados namų dešimtmečio proga Viktor & Rolf visą kolekciją dedikavo savo mūzai – britų aktorei Tilda Swinton, kuri ir pradėjo pristatymą. Nuskambėjus frazei  -  „Eik savo keliu“ – paskui Tilda išėjo visas būrys tildų – baltai nugrimuotų, berniukiškai trumpais ugniniais plaukais. Ši aktorė žinoma dėl savo androginiškos išvaizdos, kuri puikiai atspindi didžiąją dalį olandų kūrybos – dizaineriai nevengia vyriškų siluetų ir griežto kirpimo drabužių. „Mums jau dešimt metų. Mes norėjome parodyti viską, kas mums būdinga – vyriškų drabužių bei aukštosios mados įkvėptus drabužius, kuriuos dėvi visuomet jauna šių laikų moteris“.

 

Ruduo/ žiema 2007. 35 pristatymai

 
Šaltinis: style.com
 

2002 – aisiais olandai ant metalinių konstrukcijų ištempę sukneles, jas naudojo, kaip ekraną projektoriui, o po 5 – erių metų, tęsdami žaidimą su šviesa, vaikinai prie kiekvieno modelio privirtino panašius strypus su savitu apšvietimu bei muzika, sakydami, kad „šiandien kiekviena mergina nešasi savo mados pristatymą“. Modeliai vėliau skundėsi, kad eiti buvo itin sunku ne tik dėl didelio konstrukcijų svorio, bet ir dėl nepatogių batų – V&R tąkart atidavė duoklę savo olandiškoms šaknims ir merginas apavė margomis medinėmis klumpėmis.

 

Ruduo/ žiema 2008. NE

 
Šaltinis: style.com
 

„Mes mylime madą, bet joje viskas vyksta taip greitai. Šį sezoną norėjome pasakyti „Ne“ – teigė olandai. Žinoma, kad savo „Ne“ jie pasakė išlankstydami jį iš audinio bei prisiųdami prie drabužių. Papildydami savo kalbėjimą per drabužius V&R linkėjo svajoti: „Dream on“, arba tiesiog paaikčioti: „Wow“. Stebėtis reikėtų ne tekstais, o drabužių pasiuvimu – daugelis kolekcijos modelių yra beformiai, audinių gabalai susiūti kaip maišas, o prie figūros drabužis priglunda tik susegtas sankabėlėmis  - tokiomis, kokiomis susegame popierinius dokumentus tik pagamintomis iš gryno aukso. Segiojama buvo prieš lipant ant podiumo, tad užkulisiuose merginoms sustingus teko praleisti nemažai laiko.


Pavasaris/ vasara 2010. Pjūklas

 
Šaltinis: style.com
 

Ekonominės krizės akivaizduoje, kuomet daugelis dizainerių pristatė kuklias, žemės atspalvių kolekcijas olandai nusprendė pasielgti šiek tiek kitaip: „Kreditai susitraukia, visi karposi savo išlaidas, o mes nusprendėme karpyti tiulį“. Iškarpė, atrodytų, kad išpjaustė pjūklais ir kiekvienos mergaitės svajonėje – šiugždančioje, pūstoje suknelėje – atsirado skylių.  

 

Galime užjausti modelius, kuriems žengti V&R podiumu dažnai tikrai sudėtinga, tačiau stebėdamiesi neišsenkančia dizainerių išmone bei originaliomis idėjomis esame tiesiog priversti pritarti populiariam priežodžiui - „grožis reikalauja aukų“.  Žinoma, Viktor & Rolf nebūtų savimi, jeigu patys nebūtų išbandę sunkios modelių dalios – pagrindėje straipsnio nuotraukoje dizaineriai po 2005 – ųjų vyriškos drabužių kolekcijos pristatymo. Ją vaikinai pristatė dviese.

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Viktor & Rolf modelių kančios
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2013 09 02
   2013 08 23
Mada ir aš   2013 07 10
 
Mada ir aš   2013 06 28
Mada ir aš   2013 06 13
Mada ir aš   2013 05 15
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos