Fotografai ( peržiūros)
 

Igno Maldžiūno fotografijų paroda „China. 1/5“

Fotografai       2012 10 25
 
 
Šį rudenį fotografas Ignas Maldžiūnas (beje, ne tik fotografas, bet ir visą pasaulį apkeliavęs modelis) pristato naują savo fotografijų parodą „China. 1/5“. Surengęs ne vieną asmeninę parodą Lietuvoje ir užsienyje, nuolat kuriantis fotografijas įvairiems meniniams ir komerciniams projektams, fotografas Ignas Maldžiūnas parodoje „China. 1/5“ eksponuos fotografijas, sukurtas kelionės po Kinija metu.

Parodos pavadinimas – nuoroda į tai, kad Kinijoje gyvena penktadalis visų mūsų planetos žmonių. Tačiau Igno fotografijos byloja ne apie gyventojų ir egzotikos perpildytą Tolimųjų Rytų milžinę, bet subtiliai kalba apie kelionėje įgytą asmeninę autoriaus patirtį.

„Ten jaučiau vienatvę, laisvę, džiaugsmą ir liūdesį. Gavau daugiau, nei tikėjausi,“ – prisimena parodos autorius.


Kaip šiuos išgyvenimus perteikia fotografijos? Nespalvoti, vidutinio formato juostoje užfiksuoti atvaizdai į žiūrovą prabyla bent trimis būdais. Žinoma, akivaizdžiausias ir ilgam įsimenantis I. Maldžiūno darbų bruožas – tai išraiškinga, bet tuo pat metu santūri estetika.

Fotografas savitam žvilgsniui į pasaulį perteikti išnaudoja tai, kas nespalvotoje fotografijoje svarbiausia – šviesių ir tamsių atvaizdo tonų kuriamą šviesos žaismą, jo išryškinamas formas, erdvės pojūtį. Antra vertus, autorius neapsiriboja vien įspūdinga fotografijų estetika. Žiūrovo žvilgsnį jo darbai sulaiko klasikinei „kelio“ fotografijai būdingais beveik intuityviais pastebėjimais, kurie per netikėtas detales atskleidžia ir individualių žmonių būsenas, ir bendrą laiko bei vietos „dvasią“. Trečias, ko gero, įdomiausias parodos aspektas atsiskleidžia ne pačiose fotografijose, bet „tarp jų“.

Parodoje darbai pateikiami triptikais, kuriuos sieja ne tik estetiniai ar siužetiniai ryšiai, bet ir laisvesnės asociacijos. Apie jas autorius tik užsimena, apgalvotai grupuodamas fotografijas, o atvaizdų sugretinimuose gimstančias prasmes žiūrovui tenka galutinai suformuoti pačiam – nelyginant asociatyvaus montažo kine. Tokios iš kelionių parsivežtos fotografijos – ne laimingo atsitiktinumo rezultatas. Kitaip nei daugeliui keliautojų, I. Maldžiūnui fotografija yra ne malonus kelionės priedas, bet jos tikslas.

„Mano kelionės skirtos fotografijai, todėl jau seniai žvelgiu į pasaulį tarsi pro objektyvą“, – prisipažįsta autorius. „Noriu, kad kiekviena mano nuotrauka pasakotų istoriją, kad sukeltų žmonėms savitų emocijų, momentinių ar egzistencinių“, – teigia fotografas.

Čia ne tiek svarbus konkrečios kelionės maršrutas, kiek subjektyvi autoriaus patirtis ir pasidalinimas ja su žiūrovu. Todėl naujausioje I. Maldžiūno fotografijoje nebus sunku atpažinti visą jo kūrybą vienijantį autorinį braižą. Nesvarbu, ką autorius fotografuoja – ištuštėjusius Kinijos „miestus vaiduoklius“ ar fotosesijai specialiai surežisuotas scenas – jo geriausi darbai tuo pat metu yra ir maloniai lakoniški, ir estetiniu bei prasmės požiūriu iškalbingi.

Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2), I. Maldžiūno fotografijas galima bus apžiūrėti iki spalio 31 d., o kauniečius ir Laikinosios sostinės svečius autorius į parodos atidarymą Fluxus ministerijoje (Jonavos g. 2) pakvies lapkričio 2 d., 19:00 val.

Parodos atidarymą Kaune lydės alternatyvios elektroninės muzikos grupės „Fusedmarc“ koncertas, kuris nuo 21 val. Fluxus ministerijos erdves pripildys rytietiškais garsais.


Šaltinis: 370
Nuotraukos: Igno Maldžiūno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Igno Maldžiūno fotografijų paroda „China. 1/5“
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Žurnale   2016 09 16
Mados industrija   2012 12 24
   2012 11 21
 
Mados industrija   2012 11 01
Žurnale   2012 10 22
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos