Modeliai ( peržiūros)
 

Modelių kastingas Azijoje – kaip gerai moki pozuoti?

Modeliai       2016 11 09
 
 

Nepaisant to, jog modelio darbas visame pasaulyje yra daugiau mažiau vienodas, tačiau skirtingose rinkose egzistuoja ir tam tikri skirtumai. Egzistuoja dvi stambiausios rinkos: Vakarų ir Azijos šalių. Jos skiriasi ne tik skirtingais reikalavimai modeliams (pavyzdžiui, ūgio), bet taip pat ir tam tikromis darbo praktikomis.

 

Vienas tokių besiskiriančių dalykų – kastingas arba modelių atranka. Tai – viena iš svarbiausių modelio darbo dalių, kažkuo panaši į pokalbį dėl darbo bei lemianti ar modelis gaus darbą, ar ne. Tad kuo gi skiriasi kastingai Vakarų šalyse ir Azijoje? Vakarų šalyse atėjus į kastingą merginai nereikia pozuoti, o štai Azijos šalyse visiškai įprasta, jog mergina privalo mokėti pozuoti ir parodyti tai, ką moka. Be to, vienos ar kitos merginos pasirinkimą bei siūlomą honoraro dydį dažnai nulemia ne merginos fiziniai duomenys, o tai, kaip ji pozuoja.

 

Todėl vykstant į Azijos šalis svarbu turėti pozavimo patirties, tačiau nebūtina, jog ji būtų susijusi su darbais garsiausiose mados sostinėse. Užtenka, jog mergina turėtų bendrą supratimą kaip elgtis prieš kamerą bei kaip pozuoti reklamuojant vienus ar kitus produktus ar dirbant su skirtingomis mados rūšimis. Galima išskirti dvi ryškiausias ir stambiausias tokias rūšis – tai aukštoji mada ir komercinė. Pozavimas aukštosios mados fotosesijose labai skiriasi nuo pozavimo komerciniams katalogams ir kitiems leidiniams, todėl prieš einant į atranką pravartu pasidomėti, kokio pobūdžio fotosesijai ieškomi modeliai. Tokiu būdu žinosi, ko iš tavęs tikisi ir galėsi atitinkamai elgtis.

 

Pozavimas aukštosios mados fotosesijose – tai tam tikra meno išraiška, kurios esmė yra ne parduoti drabužį ar aksesuarą, o kūnu, jo poza ir veido išraiška išreikšti tam tikrą mintį ar jauseną, kurią dizaineris norėjo pasakyti savo kurtu drabužiu. Šioms fotosesijoms būdingos kampuotos, ryškios, neįprastos ir dažnai itin asimetriškos pozos bei dažniau rimtos ar net piktos nei džiaugsmingos veido išraiškos.
 

 
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
 

 

Visiškai kitoks pozavimas komerciniams katalogams ir leidiniams. Tokios fotosesijos nuotraukos bus naudojamos siekiant padidinti drabužio ar aksesuaro pardavimus, todėl modelio darbas yra ne išreikšti tam tikrą idėją, o patraukliai pateikti drabužį, aksesuarą ar jų derinius bei sudominti pirkėją, jog šis panorėtų jį nusipirkti.

 

Komercinio pobūdžio fotosesijose dažnai reikalaujama natūralesnių pozų bei prie aprangos ir fotosesijos stilistikos derančių veido išraiškų. Todėl tokiose fotosesijose rečiau naudojamos aukštai virš galvos iškeltos rankos (nes daugeliu atvejų tai atrodo nenatūraliai), kampuoti judesiai, pakeltas smakras, agresyvios veido išraiškos ir judesiai, uždengiantys reklamuojamą daiktą (pavyzdžiui, pozuojant itin uždarai ar stipriai pasisukus šonu).

 
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
Šaltinis: supermodels.lt
Šaltinis: supermodels.lt
 
  

 

Kastingo metu neretai prašoma parodyti tam tikras pozas (pavyzdžiui, pozuoti natūraliai, mielai, seksualiai, žaismingai, parodyti „aukštas“ pozas ir pan.), todėl svarbu, kad pozuojant temą atitiktų ne tik kūnas, bet ir veido išraiška. Be to, nederėtų vienoje pozoje užsibūti daugiau nei kelias sekundes bei reikėtų stengtis parodyti kuo įvairesnių pozų. Tačiau taip pat svarbu ir nepersistengti bei jaustis natūraliai, atsipalaidavus bei būti užtikrintai tuo, ką darai.

 

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Modelių kastingas Azijoje – kaip gerai moki pozuoti?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Modeliai   2017 10 08
Modeliai   2017 01 19
Modeliai   2016 12 18
 
Modeliai   2016 12 01
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos