Odos priežiūra
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Odos priežiūra
Kiekviena moteris ar mergina nori turėti gražią odą. Na, o gražios odos paslaptis yra "teisinga" jos priežiūra. Šiandien yra daugybė būdų bei priemonių, padedančių prižiūrėti odą. Jums telieka tinkamai pasirinkti.
 
 

Apsauginiai kremai nuo saulės. Kaip pasirinkti tinkamą ir degintis atsakingai?

Grožis ir sveikata   Odos priežiūra   2011 06 27
 
 

Su maistu gaunamas ergosterolis ir cholisterolis ultravioletinės šviesos poveikyje organizme paverčiami vitaminais D2 (ergokalciferoliu) ir D3 (cholekalciferoliu), kurie plačiai vadinami bendru, vitamino D, pavadinimu. Vitaminas D reguliuoja kalcio ir fosforo įsiurbimą žarnyne bei padeda šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose bei dantyse, tad jis svarbus normaliam skeleto vytymuisi bei jo tvirtumo palaikymui. Šis vitaminas taip pat padeda iš organizmo greičiau pašalinti toksišką poveikį turintį šviną.

Akivaizdu, kad saulė būtina normaliam vitamino D veikimui, tačiau visiems puikiai žinoma, kad neatsargus deginimasis gali sukelti odos vėžį, tačiau protingai ir saikingai mėgaujantis saulės voniomis įdegis jums sukels tik malonias emocijas.

 

Apsisaugojimui nuo kenksmingo saulės poveikio būtina naudoti kremus bei losjonus, o tam kad pasirinkti tinkamas priemones reikia pirmiausia nusistatyti savo odos tipą. Nuo jo priklauso tai, kiek oda pati gali apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, esant maksimaliam saulės aktyvumui. Mulatai ar rusvesnės odos savininkai nesibaimindami ir nenaudodami jokių priemonių saulėje gali drąsiai išbūti 15 – 20 minučių, lengvai įdengančių žmonių oda pati apsisaugo apie 10 minučių, tuo tarpu šviesiaodžiams pernelyg didelis saulės kiekis ima kenkti jau po 5 minučių.  Pagalvojus apie savo odos tipą pasirinkite jums tinkančią priemonę nuo saulės – jos skirstomos pagal apsaugos nuo saulės faktorius (SPF). Skirtingus SPF žymi skaičiai, tarkim – SPF6, SPF8, SPF15, SPF30 ir t.t. Jeigu jūsų oda šviesi ir saulėje nekenkdami sveikatai galite būti apie 5 minutes, o jūsų naudojamos priemonės SPF yra 10, tuomet saugiai degintis galite 50 minučių.

Optimaliausias apsaugos nuo saulės faktorius norint įdegti yra SPF30 – šis faktorius pakankamai apsaugo nuo žalingo saulės poveikio, tačiau nesulaiko saulės spindulių ir leidžia odai įdegti. Kita vertus, jautresnę odą ar daug apgamų bei pigmentinių dėmių turintiems nevertėtų rizikuoti dėl grožio ir rinktis stipresnę apsaugą nuo saulės.

 

Sausesnės odos savininkams vertėtų rinktis kremą, tuo tarpu riebesnę odą turintiems labiau tinka purškikliai (pastarieji tinkamesni ir vyrams, kadangi geriau pasiskirsto ant plaukuotos odos). Prisiminkite, kad stipresnės apsaugos reikia veidui bei lūpoms. Vasarą ant lūpų atsirandančias žaizdeles daugelis klaidingai painioja su lūpų pusleline, tačiau dažnai tai būna nudegimo žymės, tad lūpų pieštukas su apsauga nuo saulės yra privalomas.

 

Kraudamiesi paplūdimio krepšį nepamirškite apsaugos nuo saulės, o jeigu jūsų oda itin jautri, tuomet verčiau prisidenkite stilinga paplūdimio skara – raudoni nudegimai ne tik kenkia sveikatai, bet ir nepuošia.

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Apsauginiai kremai nuo saulės. Kaip pasirinkti tinkamą ir degintis atsakingai?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Grožis ir sveikata   2013 07 19
Grožis ir sveikata   2013 07 02
   2013 06 18
 
Grožis ir sveikata   2013 06 17
Grožis ir sveikata   2013 06 06
Grožis ir sveikata   2013 05 27
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2020 04 10
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos