Odos priežiūra
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Odos priežiūra
Kiekviena moteris ar mergina nori turėti gražią odą. Na, o gražios odos paslaptis yra "teisinga" jos priežiūra. Šiandien yra daugybė būdų bei priemonių, padedančių prižiūrėti odą. Jums telieka tinkamai pasirinkti.
 
 

Ką daryti nudegus saulėje

Grožis ir sveikata   Odos priežiūra   Odos priežiūra   2013 06 17
 
 

Nors vasara dar neįpusėjo, tačiau karštus saulės ir įrudusios odos išsiilgę žmonės jau lepinasi saulės voniomis. Tačiau kartais nutinka taip, jog nė nepajutę persikaitiname saulėje ir vietoj gražiai įrudusios oda tampa skausmingai raudona. Ne gana to, dažnai vėliau dar ima luptis. Kaip išvengti nudegimų saulėje rašėme ankstesniame straipsnyje, o šiame patarsime ką daryti, jei visgi nudegimų išvengt nepavyko.

 

Šaldymas

Kaip ir įprastais nudegimais, nudegusias saulėje vietas rekomenduojama gerai atšaldyti, kad atvėsintumėte pažeistą odą, sumažintumėte patinimą, o tuo pačiu ir skausmą. Tik jokiu būdu pažeistų vietų negalima stipriai trinti, man pažeista oda gali labai lengvai nusilupti atverdama poodį ir sudarydama puikias sąlygas plisti bakterijoms. Šaldyti galima vandeniu, ledu ar įvairiais šaldomaisiais telapais ir purškikliais nuo nudegimų. Pastarieji ne tik šaldo, bet taip pat gydo nudegimą bei apsaugo odą, kad neatsirastų infekcija.

 

Alijošius

Puiki priemonė nuo saulės (ir apskritai bet kokio pobūdžio nudegimų) – alijošius. Jis netik ramina sudirgusią odą, mažina paraudimą, skausmą bei skatina odos regeneraciją. Be to, alijošius drėkina odą, todėl sumažėja tikimybė, jog nudegusi oda nusilups.

 

Medus

Dar viena priemonė kovai su saulės nudegimais yra medus. Natūralus medus pasižymi antibakterinėmis ir antiseptinėmis savybėmis bei skatina aktyvią odos regeneraciją. Tačiau medus taip pat gali sukelti stiprią odos alerginę reakciją, todėl renkantis medų reikėtų būti atsargiems.

 

Pieno produktai

Pažeistos odos regeneraciją taip pat skatina ir pieno poduktai, o ypač jogurtas, kefyras ir grietinė. Be to, šiek produktai taip pat pasižymi raminančiomis ir drėkinančiomis savybėmis, todėl norint, jog oda nenusiluptų, derėtų odą gausiai ir dažnai tepti minėtais produktais.

 

Pomidorai

Gal skamba keistai, tačiau pomidorai yra labai efektyvi priemonė kovojant su nudegimais nuo saulės. Be abejo, geriausią efektą galima pasiekti naudojant ne pirktinius ir tik labai gerai sunokusius (arba net pernokusius) pomidorus. Nudegus saulėje patartina skaudančias vietas gausiai patepti sutrinta pomidorų tyre ir leisti jau nudžiūti. Tada procedūrą pakartoti dar kelis kartus (ypač rekomenduojama palaikyti per naktį).

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Ką daryti nudegus saulėje
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Grožis ir sveikata   2013 07 19
Grožis ir sveikata   2013 07 02
   2013 06 18
 
Grožis ir sveikata   2013 06 06
Grožis ir sveikata   2013 05 27
Grožis ir sveikata   2013 05 22
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos