Odos priežiūra
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Odos priežiūra
Kiekviena moteris ar mergina nori turėti gražią odą. Na, o gražios odos paslaptis yra "teisinga" jos priežiūra. Šiandien yra daugybė būdų bei priemonių, padedančių prižiūrėti odą. Jums telieka tinkamai pasirinkti.
 
 

Kaip panaikinti apgamus?

Grožis ir sveikata   Odos priežiūra   2012 01 30
 
 

Vieni matomoje kūno vietoje turėdami išskirtinę odos dėmelę didžiuojasi, kiti stengiasi paslėpti ar net naikina. Apgamas (dermatologijoje vadinamas nevusu)- tai riboto ploto mazgelis arba dėmelė, kuri, manoma, yra sutrikusių odos struktūrų vystymosi rezultatas. Apgamą turėti įmanoma jau gimstant arba įgyti bėgant laikui dėl įvairių priežasčių:

  • Visų pirma, tikėtina, kad galite turėti polinkį apgamų atsiradimui (paveldimumas) ,
  • Šios pigmentinės dėmelės atsiranda ir per ilgai kaitinantis saulėje ar soliariume (ypatingai po odos nudegimų),
  • Esant harmoniniams pokyčiams organizme. Labiausiai tikėtinas apgamų atsiradimas – iki 40 metų amžiaus.

 

Ne visi linkę susitaikyti su apgamais, esančiais ant kūno, ypatingai aiškiai matomose vietose.
Yra keli apgamų naikinimo būdai:
 

  • Radiochirurgija. Ši operacija atliekama be pjūvio. Prieš tai ištyrus ar apgamas ne piktybinis, radiochirurginiu būdu šalinant apgamus, minimaliai pažeidžiami minkštieji audiniai, todėl išvengiama patinimo, skausmo ir kitų padarinių. Užtenka vienos procedūros, todėl greičiau gyja žaizdelės, o randeliai lieka labai mažai pastebimi.
  • Naikinimas lazeriu. Tokiu būdu gali būti naikinami tik tie apgamai, kurie neturi jokios melanomos rizikos. Prieš procedūrą aplink apgamą plona adata yra suleidžiami nuskausminantys vaistai. Kai vaistai pradeda veikti, apgamas lazeriu sulyginamas su aplink esančia oda. Tai užtrunka tik kelias minutes. Po procedūros likęs šašiukas nukrenta vidutiniškai per 10 dienų. Tačiau yra nuomonių, kad po procedūros lazeriu apgamai atauga, lieka randų.
  • Naikinimas chirurginiu būdu. Apgamai operuojami tada, kai yra pakitę ar tiesiog esantys nepatogioje kūno vietoje. Ar po procedūros liks matomi randai, priklauso nuo to kaip kruopščiai bus prižiūrima žaizdelė, atsiradusi po operacijos.
  • Šalinimas skystu azotu (kriodestrukcija). Šis būdas daugiau tinkamas karpoms šalinti, tačiau būna atvejų, kai nepiktybiniai apgamai (gerybiniai odos dariniai) pašalinami šaldant skystu azotu.

 

Svarbu: Nors yra linkusių apgamus vadinti gerybiniais navikais, labai svarbu laikas nuo laiko apžiūrėti šiuos darinius ant savo odos ir stebėti ar jie nekinta. Jei apgamas keičia diametrą, spalvą, iškilumą, per trumpą laiką pasikeičia ir jo kraštai, o jūs jaučiate niežėjimą, skausmą, kraujavimą ar šalia esančios odos sudirginimą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją onkodermatologą, bet jokiu būdu nelieskite ir nesudirginkite apgamo dar labiau. Tačiau žinokite, kad apgamai nebūtinai yra pavojingi jūsų sveikatai. Kai kurie galbūt netgi išryškins jūsų žavesį!

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Kaip panaikinti apgamus?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Grožis ir sveikata   2013 07 19
Grožis ir sveikata   2013 07 02
   2013 06 18
 
Grožis ir sveikata   2013 06 17
Grožis ir sveikata   2013 06 06
Grožis ir sveikata   2013 05 27
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos