Kaip panaikinti apgamus?

Alice Woods - -
Kaip panaikinti apgamus?

Vieni matomoje kūno vietoje turėdami išskirtinę odos dėmelę didžiuojasi, kiti stengiasi paslėpti ar net naikina. Apgamas (dermatologijoje vadinamas nevusu)- tai riboto ploto mazgelis arba dėmelė, kuri, manoma, yra sutrikusių odos struktūrų vystymosi rezultatas. Apgamą turėti įmanoma jau gimstant arba įgyti bėgant laikui dėl įvairių priežasčių:

  • Visų pirma, tikėtina, kad galite turėti polinkį apgamų atsiradimui (paveldimumas) ,
  • Šios pigmentinės dėmelės atsiranda ir per ilgai kaitinantis saulėje ar soliariume (ypatingai po odos nudegimų),
  • Esant harmoniniams pokyčiams organizme. Labiausiai tikėtinas apgamų atsiradimas – iki 40 metų amžiaus.

Ne visi linkę susitaikyti su apgamais, esančiais ant kūno, ypatingai aiškiai matomose vietose.
Yra keli apgamų naikinimo būdai:

  • Radiochirurgija. Ši operacija atliekama be pjūvio. Prieš tai ištyrus ar apgamas ne piktybinis, radiochirurginiu būdu šalinant apgamus, minimaliai pažeidžiami minkštieji audiniai, todėl išvengiama patinimo, skausmo ir kitų padarinių. Užtenka vienos procedūros, todėl greičiau gyja žaizdelės, o randeliai lieka labai mažai pastebimi.
  • Naikinimas lazeriu. Tokiu būdu gali būti naikinami tik tie apgamai, kurie neturi jokios melanomos rizikos. Prieš procedūrą aplink apgamą plona adata yra suleidžiami nuskausminantys vaistai. Kai vaistai pradeda veikti, apgamas lazeriu sulyginamas su aplink esančia oda. Tai užtrunka tik kelias minutes. Po procedūros likęs šašiukas nukrenta vidutiniškai per 10 dienų. Tačiau yra nuomonių, kad po procedūros lazeriu apgamai atauga, lieka randų.
  • Naikinimas chirurginiu būdu. Apgamai operuojami tada, kai yra pakitę ar tiesiog esantys nepatogioje kūno vietoje. Ar po procedūros liks matomi randai, priklauso nuo to kaip kruopščiai bus prižiūrima žaizdelė, atsiradusi po operacijos.
  • Šalinimas skystu azotu (kriodestrukcija). Šis būdas daugiau tinkamas karpoms šalinti, tačiau būna atvejų, kai nepiktybiniai apgamai (gerybiniai odos dariniai) pašalinami šaldant skystu azotu.

Svarbu: Nors yra linkusių apgamus vadinti gerybiniais navikais, labai svarbu laikas nuo laiko apžiūrėti šiuos darinius ant savo odos ir stebėti ar jie nekinta. Jei apgamas keičia diametrą, spalvą, iškilumą, per trumpą laiką pasikeičia ir jo kraštai, o jūs jaučiate niežėjimą, skausmą, kraujavimą ar šalia esančios odos sudirginimą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją onkodermatologą, bet jokiu būdu nelieskite ir nesudirginkite apgamo dar labiau. Tačiau žinokite, kad apgamai nebūtinai yra pavojingi jūsų sveikatai. Kai kurie galbūt netgi išryškins jūsų žavesį!

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt