Odos priežiūra
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Odos priežiūra
Kiekviena moteris ar mergina nori turėti gražią odą. Na, o gražios odos paslaptis yra "teisinga" jos priežiūra. Šiandien yra daugybė būdų bei priemonių, padedančių prižiūrėti odą. Jums telieka tinkamai pasirinkti.
 
 

Kasdienės odos problemos. Kaip kovoti?

Grožis ir sveikata   Odos priežiūra   Odos priežiūra   2013 05 27
 
 

Mūsų odą kasdien veikia saulė, oro tarša, sausas patalpų oras, stresas ir kiti veiksniai. Ne gana to, ją neretai aliname įvairiomis grožio procedūromis (nes ne visada jos puoselėja ir turi teigiamą poveikį) ar netinkama odos priežiūra. Dažniausiai pasitaikančios odos problemos – aknė (spuogai), įaugę plaukeliai ir nugremžtas oda, nudegimai saulėje, patamsėję paakiai ir sausa oda. Tad kas sukelia šias problemas ir kaip su jomis kovoti?


Aknė (spuogai)

Ankstesniame straipsnyje aptarėme, kas yra aknė, kokie veiksniai ją sukelia ir kaip kiekvienu konkrečiu atveju derėtų kovoti su šia problema. Nuo aknės kenčia tiek paaugliai, tiek suaugusieji. Pagrindinės ir dažniausiai pasitaikančios aknės atsiradimo priežastys yra hormonų svyravimai, stresas (bei jo metu padidėjęs prakaitavimas) bei netinkama odos priežiūra. Daugeliu atvejų šios problemos galima nesunkiai išvengti, tačiau matant, kad problema niekaip neišnyksta, derėtų kreiptis į odos gydytoją, kad šis paskirtų tinkamą gydymą.


Įaugę plaukeliai ir nugremžta oda

Skutimas – labiausiai odą dirginanti kasdienė grožio procedūra, po kurios neretai tenka kovoti su įaugusiais plaukeliais ar netyčia nugremžta oda. Dažniausiai su šia problema susiduria vyrai, kuriems veido plaukų skutimas – kasdienė procedūra, tačiau ji taip pat aktualu ir moterims. Kaip išvengti šios nemalonios problemos?


Visų pirma derėtų atkreipti dėmesį į odos paruošimą prieš skutimą – ją derėtų švariai nuplauti ir padengti skutimosi putomis ar žele, kadangi šie ne tik suminkština plaukelius ir palengvina jų skutimą, bet taip pat ir padengią odą plonu apsauginiu sluoksniu, saugančiu nuo galima įsipjovimo ar odos nugremžimo. Be to, geriau rinktis skutimosi peiliukus ir mažesniu geležčių skaičiumi, nes 5 geležtės odą dirgins labiau, nei 3. Ir, be abejo, jokiomis aplinkybėmis negalim naudoti senų, atšipusių peiliukų. Nes jie gali ne tik sukelti trumpalaikį dirginimą, bet ir įvairius išbėrimus ar pūlinukus (o tai tikrai neatrodys gražiai, tad tokiu atveju gal geriau jau nesiskusti visai).


Kaip svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą odos parengimą prieš skutimą, taip pat svarbu ja pasirūpinti ir po jo. Skutimas sausina odą, todėl reikia nepamiršti drėkinamojo kremo. O visas įpjautas ir itin sudirgintas vietas reikėtų patepti antibakterine ir gijimą skatinančia priemone.


Nudegimai saulėje

Karštuoju metų sezonu išvengti nudegimų saulėje – sudėtinga. Juolab, kad neretai „persikaitinimas“ saulėje pastebimas tik po kurio laiko, kai oda jau ima kaisti, perštėti ar net skaudėti. Efektyviausia priemonė, padedanti išvengti šios problemos – tinkamos apsaugos nuo saulės naudojimas (plačiau galite pasiskaityti straipsnį šia tema). Tačiau jei nutiko taip, kad visgi nudegimo nepavyko išvengti, tuomet svarbiausia – gausiai drėkinti nudegusią vietą. Tam ypač gerai tinka riebūs drėkinamieji kremai su vitaminu E, kuris skatina odos ląstelių regeneraciją. Be to reikia vengti šiurkščių abrazyvinių paviršių (taip pat ir kietų, šiurkščių audinių), kurie gali lengvai nugremžti pažeistą odą ir taip sukelti atviras žaizdas, kurios gali tapti palankia terpe įvairiems užkrėtimams.


Pajuodę paakiai

Dažniausiai paakiai patamsėja nuo miego trūkumo, todėl norint išvengti šios problemos pirmiausia reikėtų subalansuoti savo miego įpročius. Taip pat svarbu nepamiršti sveikos mitybos bei kasdienio skysčių vartojimo. Subalansavus miegą ir mitybą problema turėtų pranykti, tačiau jei taip nenutinka, labai tikėtina, kad tamsūs paakiai yra kokios nors ligos ar organizmo negalavimo ženklas, todėl derėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją.


Teigiama, kad kovoti su tamsiais paakiais padeda agurkas, žalios bulvės arba juodos arbatos kompresai.


Sausa oda

Šaltis, sausas patalpų oras, netinkama mityba ir neteisinga odos priežiūra gali sukelti kita – sausos odos problemą. Norint išvengti šios problemos pirmiausia reikėtų nepamiršti odos drėkinimo kremais, kuriuos reikėtų rinktis priklausomai nuo problemos intensyvumo: lengvus, riebius, labai riebius, vandens, aliejaus pagrindu ir pan. Ypač svarbu odą drėkinti po skutimo, kadangi skutant nugremžiamas viršutinis odos sluoksnis su apsaugine riebalų plėvele, todėl oda ima sausėti ir pleiskanoti.


Norint turėti gražią ir sveiką odą vien kremų gali neužtekti. Reikia nepamiršti ir sveikos mitybos, miego bei vandens ir kitų skysčių vartojimo (tai ypač svarbu turint sausą odą). Be to, esant tam tikrų medžiagų trūkumui reikėtų gerti maisto papildus. Turint sausos odos problemą patariama vartoti žuvų taukus.

 
 
Šaltinis: healthmeup.com
Šaltinis: healthmeup.com
 
Šaltinis: healthmeup.com
Šaltinis: healthmeup.com
 
Šaltinis: healthmeup.com
Šaltinis: healthmeup.com
 
 

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Kasdienės odos problemos. Kaip kovoti?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Grožis ir sveikata   2013 07 19
Grožis ir sveikata   2013 07 02
   2013 06 18
 
Grožis ir sveikata   2013 06 17
Grožis ir sveikata   2013 06 06
Grožis ir sveikata   2013 05 22
 
 
 

Mados industrija

   2017 10 08
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos