Papuošalai
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Papuošalai
Jeigu norite atrodyti stilingai, mados ekspertai pataria neužmiršti ir įvairiausių papuošalų. Jų šiandien... visas aprašymas »
 
 

Akiniai nuo saulės - kaip išsirinkti?

Mada ir aš   Papuošalai   Papuošalai   2013 05 17
 
 

Akiniai nuo saulės – būtinas vasaros aksesuaras ne tik dėl grožio, bet ir norint išsaugoti sveikas akis. Akiniai atspindi žmogaus asmenybę, todėl renkantis juos reikia atsižvelgti ne tik į akinių patogumą, bet taip pat atkreipti dėmesį į tai, ar akiniai tinka ir kokį bendrą vaizdą formuoja (juk jie – jūsų bendro įvaizdžio dalis). Tad į ką verta atkreipti dėmesį renkantis naujus akinius nuo saulės? Į veido formą bei odos ir plaukų spalvą.

 

Veido forma

Akiniams, kaip ir plaukų kirpimams, makiažui ir pan., galioja tos pačios taisyklės – skirtingoms veido formoms tinka skirtingi akiniai. Kodėl? Nes akiniai padeda sukurti harmoningo ir simetriško veido įspūdį, gali vizualiai maskuoti tam tikras veido sritis (pavyzdžiui, itin platų žandikaulį) arba išryškinti kitas. Tačiau nieko panašaus nebus išsirinkus netinkamus akinius. Todėl veido forma yra svarbiausias kriterijus, renkantis akinius.

 
 
Šaltinis: gulfgatevision.com
 

 

Jei turi ovalo formos veidą: dažnai sakoma, jog tai – ideali veido forma, kuriai tinka praktiškai visi akiniai. Iš dalies tai tiesa – šiai veido formai tinka visų formų akiniai, tačiau siekiant išlaikyti harmoningo veido įspūdį reikėtų atkreipti dėmesį į akinių plotį – jie turi būti tokio pat pločio arba šiek tiek platesni nei plačiausia veido dalis. Beje, ypač patariama rinktis kvadratinius ar kitus kampuotų formų akinius, kurie veidui suteiks daugiau aštrumo.

 

Jei turi pailgą (stačiakampio formos) veidą, tuomet greičiausiai pasižymi ryškia kampuota žandikaulio linija ir akivaizdžiai pailgu veidu. Šiai veido formai geriausiai tinka dideli kvadratiniai akiniai, kurie vizualiai trumpina veidą. Taip pat puikus pasirinkimas – gausiai puošti reljefiniai akiniai, kurie pridės pločio veidui ir šis vizualiai atrodys trumpesnis.

 

Jei turi trikampį širdies formos veidą derėtų rinktis tokius akinius, kurie neapsunkintų ir taip plačios viršutinės veido dalies. Štai kodėl reikėtų vengti labai tamsių ir didelių akinių storais rėmais – jie tik sukurs neproporcingo veido vaizdą. Idealiausias pasirinkimas – nedideli akiniai plonais rėmeliais arba asimetriški akiniai, kurių apatinė dalis yra platesnė arba ryškesnė (labiau akcentuota) nei viršutinė.

 

Jei tavo veidas – kvadratinis – greičiausiai tiek tavo veido ilgis, tiek plotis yra proporcingai vienodi, todėl renkantis akinius pagrindinis tikslas yra „suminkštinti“ aštrius kampus ir vizualiai šiek tiek pailginti veidą. Todėl siauri ovalūs akiniai nuo saulės būtų idealiausias pasirinkimas. Tačiau reikėtų vengti stačiakampio ar kvadrato formos akinių, su kuriais veidas atrodys dar kampuotesnis.

 

Deimanto formos veidas – rečiausias. Ši veido forma pasižymi siauru viršugalviu, plačiais skruostikauliais ir siauru žandikauliu. Deimanto formos veidui ypatingai gerai tinka platūs, masyvūs akiniai, vizualiai platinantys viršugalvį ir nukreipiantys dėmesį nuo itin ryškių skruostikaulių.

 

Apvalaus veido savininkai turėtų rinktis tokius akinius, kurie suteiktų veido linijoms daugiau aštrumo ir vizualiai ilgintų ir siaurintų veidą. Tam puikiai tiks siauri kampuoti akiniai, tačiau vertėtų vengti itin tamsių akinių nuo saulės su storais ryškiais rėmais, nes toks pasirinkimas gali ne siaurinti veidą, o tik dar labiau pabrėžti jo apvalumą.

 

Odos ir plaukų spalva

Renkantis akinius nuo saulės svarbi yra ne tik jų forma, bet taip pat ir akinių rėmelių bei stiklų atspalvis, kurį reikėtų derinti su plaukų, odos ir akių spalva. Kitu atveju veidas gali atrodyt išblyškęs ar net ligotas arba priešingai – itin ryškios ir per daug intensyvios spalvos. Todėl turint šviesius plaukus reikėtų atsisakyti juodų ar itin tamsių akinių storais tamsiais rėmeliais. Ir priešingai – turint tamsius plaukus reikėtų vengti per daug šviesių (gelsvai kreminių, „kūno atspalvio“) akinių.

 

Kitas svarbus aspektas – odos atspalvio „šiltumas“ ir „šaltumas“. Žmonės, kurių veidas linkės į rausvumą (ir jų kraujagyslės labiau raudonos, nei mėlynos), turėtų rinktis „šiltų“ atspalvių akinių rėmelius ir stiklus: raudonus, rudus, auksinius ir pan. Analogiškai žmonės, turintys labiau melsvą, nei rausvą veidą, turėtų rinktis „šaltų“ atspalvių akinius: juodus, mėlynus, sidabrinius, pilkus, violetinius ir pan.

 
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Akiniai nuo saulės - kaip išsirinkti?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2015 03 01
Mada ir aš   2013 07 18
Mada ir aš   2013 07 03
 
Mada ir aš   2012 12 21
Mada ir aš   2012 12 19
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Rankinės   2015 04 25
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos