Prabanga ir laisvalaikis
Tapti skaitytoju
Mada ir aš ->Prabanga ir laisvalaikis
Tai kas verčia mus žavėtis, norėti ir svajoti kada nors įsigyti. Straipsniai apie prabangius automobilius, aksesuarus kitokį gyvenimo būdą bei laisvalaikį.
 
 

Hermès „Kelly“ rankinė arba už ką mokame 10 000 dolerių

Mada ir aš   Prabanga ir laisvalaikis   2011 07 27
 
 

Viena iš garsiausių Prancūzijos mados namų Hermès rankinių „Kelly“, pavadinta Monako princesės Grace Kelly vardu, yra vienas geidžiamiausių aksesuarų pasaulyje ir kainuoja apie 10 000 dolerių, o jeigu klientas pageidauja papildomos puošybos ar prabangesnių detalių, tuomet kaina gali pakilti dar kelis kartus. Negana to, nusprendus atseikėti įspūdingą pinigų sumą, eilėje, kol užsakytoji rankinė bus pagaminta, teks laukti apie porą metų.

Kodėl, nepaisydamos kainos ir laukimo, įtakingiausios, garsiausios bei turtingiausios pasaulio moterys renkasi Hermès „Kelly“ rankines?

 

Istorija

Pirmiausia, ši rankinė nėra tiesiog neįtikėtinos kokybės krepšys daiktams susidėti – po jos vardu slypi gyvenimiška istorija su kuria susiduria dažna garsi Hermès klientė. Šio modelio rankines prancūzai gamino dar iki joms gaunant Monako princesės, kuri visada mėgo Hermès gaminius, vardą, tačiau 1956 - aisiais Grace Kelly, ką tik tapusi princese buvo nuolat persiokiojama paparacų, o kartą jau pradėjusį matytis nėštumą, bandė dangstyti Hermès rankine. Nuotraukos, kuriose aiškiai matėsi Prancūzijos mados namų logotipas, pateko ant žurnalo „Life“ viršelio ir sukėlė naują susidomėjimo audrą tiek princese, tiek ir Hermès gaminiais.

Racionalūs vyrai tai pavadintų idealia partizaninio marketingo akcija, kuriai išblėsti neleidžia protingas Hermès valdybos sprendimas rankinę, už kurios slėpėsi Grace Kelly, pavadinti jos vardu. Romantiškos moterys, o ypač garsios, nuolat varginamos žurnalistų kišimosi į jų asmeninį gyvenimą, suprastų princesę ir pritartų garsios mados bei stiliaus ekspertės Stephanie Pendersen žodžiams, kad „princesė pasielgė taip, kaip jos situacijoje elgtųsi kiekviena moteris – savo paslaptį paslėpė rankinėje“.

 

Pavadinimo istorija verta susižavėjimo ir dalelės rankinę sudarančios kainos, tačiau rankine uždengtas nėštumas negali kainuoti keliasdešimties tūkstančių dolerių, ar ne? Tad kas gali tiek kainuoti?

 
 

 

Oda

„Kelly“ rankinės „pigusis“ variantas yra siūnamas iš aukščiausios kokybės veršelio, krokodilo arba stručio odos, galima rinktis penkis skirtingus dydžius, nepaisant to vienai rankinei reikės apytikriai vieno veršelio arba dviejų – trijų krokodilų, arba vieno – dviejų stručių. Negalvokite, kad visas krokodilas sunaudojamas vienai rankinei - naudojama tik kokybiškiausia, pilvo, oda.

 

Meistras

Idealiai išdirbus odą ji patenka į įgudusio meistro rankas. Įgudęs, Hermès kalba, yra baigęs Paryžiuje esančią „Ecole Gregoire-Ferrandi“ mokyklą ir bent 15 savaičių Hermès gamykloje gaminęs laikrodžių apyrankes, rankenas ar kitas smulkias detales. Žinoma, pirmiausia jam bus leista dirbti tik su veršelio oda, po poros metų jis jau galės prisiliesti ir prie stručio odos, o tik po penkerių metų, kuomet meistras jau galės dirbti ir su krokodilo oda, jis galės jaustis pilnaverčiu rankinių meistrų kolektyvo nariu. Jis taps vienu iš dviejų tūkstančių žmonių, kurie gamina keturių formų rankines.

 

Gamyba

Kiekviena rankinės detalė yra kerpama rankomis, dažniausiai naudojamos detalės formą atitikančios metalinės plokštelės, o paruoštos odos karpiniai susiuvami vašku padengtais lino siūlais. „Kelly“ modeliui siūlus galima rinktis iš maždaug šimto spalvų, o vienos rankinės siuvimui meistras sunaudos apie 20 metrų siūlo. Kiekvienas meistras turi specialiai jam pagamintą įrankių rinkinį – plokštelę su danteliais, kuriais pažymimos siūlių vietos, ylą bei specialų įrankį odos prilaikymui siuvimo metu. Vidinės kišenės, užtrauktukai bei rankenos yra persiuvami siuvimo mašina, tačiau papildomai sutvirtinami rankomis, kurias Hermès vadina pagrindiniu meistro įrankiu.

Galiausiai, rankomis, žinoma, pritvirtinamas Hermès logotipas, o kiekviena rankinė gauna savo identifikacinį kodą. Sugadinus rankinę ją nemokamai pataisys tas pats meistras, kuris ją gamino. Hermès tvirtina, kad yra buvę nemažai atvejų, kuomet jų gamykloje jau nebedirbantys meistrai vis dėlto sutinka taisyti savo darbus, kadangi kiekvienoje rankinėje jie palieka ne tik daugybę valandų rankų darbo, bet ir dalelę savęs.

 
 

 
 

 

Sunku pasakyti, kiek verta šimtametė patirtis, princesės vardas, po kuriuo slypi jos gyvenimo istorija, daugybė valandų neįtikėtinai įgudusių rankų darbo ir aukščiausios kokybės medžiagos, bet Hermès, garsiausios pasaulio moterys ir dviejų metų ilgumo eilė mano, kad 10 000 dolerių yra tinkama suma.

 
Šaltinis: searchingforstyle.com
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Hermès „Kelly“ rankinė arba už ką mokame 10 000 dolerių
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mada ir aš   2015 04 18
Mada ir aš   2012 09 22
Mada ir aš   2012 08 24
 
Mada ir aš   2012 08 19
   2012 08 11
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2019 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos