Renginiai
Tapti skaitytoju
Mados industrija
Įvairūs mados renginiai ar festivaliai, kurie kasmet sukviečia daugybę žmonių. Jie nubrėžia kito sezono mados linijas ir supažindina su naujausiomis jų tendencijomis.
 
 

Dizainerės Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“

Mados industrija   Renginiai   Renginiai   2012 12 12
 
 
Dovilės Gudačiauskaitės kūryba intuityvi, jautri ir grafiška, dedikuota vaikystės miestui, kuris yra jos pagrindinis įkvėpėjas. Dizainerės veikla mados kontekste išsiskiria konceptualumu, atsakingu savo idėjos pagrindimu.

Mados kolekcija „Dream Your Dream“, kuri buvo pristatyta šių metų rudens „Mados infekcijoje“ – tai iš atminties fragmentų sukonstruota istorija, pavirtusi į naują visumą. Visi elementai yra jausminiai, atsiradę neatsitiktinai, tačiau labai palaipsniui, intuityviai, pačioje eigoje. 
 
„Atmintis susideda iš smulkių detalių, fragmentų, įsirėžiančių mūsų sąmonėje. Visai neatsitiktinai, grįžus namo, į Lietuvą, prisiminimai mane nunešė į vaikystę. Į laiką, kuomet dienų ir nuotaikų netemdė blogas oras, pilkas grindinys ar juodai baltas vaizdas per televizorių“, - pasakoja dizainerė. 
 
Parodoje eksponuojama kolekcija pateikiama kaip išbaigta instaliacija, kurioje visumą sukuria skirtingi elementai, švelniai idealizuojantys devintą dešimtmetį. Video filmas (rež. Aurelija Maknytė) iš pirmo žvilgsnio primena tuometinius propagandinius montažus apie socializmo statybą, nes naratyvai panašūs – jaunos šeimos įkurtuvės naujame blokinių namų kvartale, kadrai iš pramonės gamyklų. Bet šis įspūdis trunka neilgai, nes operatoriaus žvilgsnis kasdienines situacijas fiksuoja jautriai, be nereikalingo patoso. 
 
Laikmečio esencija pateikiama per dizaino prizmę: baldų ir drabužių stilius, totalitarinė architektūra, estetizuoti industriniai elementai. Taip išvengiant monumentalių temų ir kartu balasto, sukuriama ypatinga nostalgijos vaikystei atmosfera. Ją papildo Modesto Ežerskio fotografijos ir specialiai šiai kolekcijai sukurtas Aisčio Mickevičiaus kvapas. 
 
Paroda eksponuojama VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) iki 2013 01 05.

Žemiau Gretos Griciūtės nuotraukos @ Dovilės Gudačiauskaitės kolekcija „Dream Your Dream“ Mados infekcijoje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Dizainerės Dovilės Gudačiauskaitės paroda „Dream Your Dream“
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
   2013 08 23
Mados industrija   2013 06 03
Mados industrija   2013 05 10
 
Mados industrija   2013 04 23
Mados industrija   2013 04 23
   2012 12 21
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos