12 plokščio pilvo įsakymų

Alice Woods - -
12 plokščio pilvo įsakymų

Svajoji apie plokščią pilvą? Deja, atsilenkimų neužteks. Supermodelio Elle MacPherson treneris James Duigan duoda 12 paprastų patarimų, kaip nesunkiai pakeisti savo gyvenimo būdą, kad pilvas būtų plokščias 24-rias valandas per dieną, 7-ias dienas per savaitę.

1. VARTOK RIEBALUS

Turiu omenyje geruosius (nesočiuosius) riebalus, kurių gausu riešutuose, avokaduose, riebioje žuvyje ir aliejuose. Nekalbu apie bloguosius, ant įvairių produktų pakuočių dažnai figūruojančius kaip hidrinti augaliniai riebalai ar transformuoti augaliniai riebalai. O štai geruosius riebalaus reikia vartoti kasdien. Jie skatina organizmą deginti riebalus juosmens srityje, todėl pilvas tampa gražus ir plokščias, be to, jie padeda geriau pasisavinti vitaminus bei įvairius mineralus. Taigi kaskart kai gamini salotas, užpilk ant jų šlakelį alyvuogių aliejaus arba užberk šiek tiek smulkintų riešutų ar sėklų.

2. MAUDYKIS VONIOJE

Daugybė mano klienčių modelių bikinių fotosesijos išvakarėse išsimaudo vonioje su „Epsom“ druska. Tiesiog įpilk vieną ar du puodelius šios druskos (jos galima įsigyti vaistinėse) į karštą vonią, tačiau ne per karštą – joje gulėti turėtų būti malonu. „Epsom“ druska yra laiko patikrintas būdas toksinams iš organizmo šalinti. Dvi ar trys tokios vonios per savaitę dvigubai pagreitins lieknėjimo procesą.

12 plokščio pilvo įsakymų12 plokščio pilvo įsakymų

3. IŠVALYK ORGANIZMĄ

Idealus bakterijų santykis sveiko žmogaus žarnyne yra 85% gerųjų ir 15% žalingų bakterijų. Tačiau tyrimai parodė jog daugumos vakariečių organizme ši proporcija yra atvirkštinė. Jei užvalgius tam tikro maisto tavo skrandis „nesijaučia puikiai“, yra išsipūtęs, jį skauda – metas išvalyti organizmą, kad pilvas taptų tikrai plokščias. Kad tai padarytum, pirmiausia iš savo meniu turi eliminuoti visus maisto produktus ir chemikalus, kurie skatina daugintis blogąsias bakterijas.

– Būtinai naudok vandens filtrus.
– Vartok ekologišką mėsą. Jei pirkti tokią neleidžia kišenė, valgyk mėsą rečiau, bet geros kokybės. Mat neekologiška – tai mėsa gyvūnų, šeriamų antibiotikais, kuriuos galiausiai suvartoja ir pats mėsos valgytojas.
– Nevartok alkoholio – jis naikina gerąsias bakterijas (probiotikus). Beje, alkoholis ruti labai daug cukraus, nuo kurio, niekam nepaslaptis, storėjama.
– Jei turi gerti antibiotikus, nepamiršk jog jie sunaikina visas bakterijas – ne tik žalingas, bet ir naudingas. Taigi, kad atstatyti normalią žarnyno mikroflorą, po to būtinai vartok probiotikų papildus.
– Daugelis įprastų nereceptinių vaistų pučia pilvą, todėl sumažink nebūtinų medikamentų kiekį iki minimumo.

4. NEPERSISTENK VIRDAMA

Nepersistenk virdama maistą, nes taip gali sunaikinti arba ženkliai sumažinti maistingųjų medžiagų kiekį. Įsitikink jog 50% travo lėkštės turinio yra neapdoroti, švieži produktai. Jei gali, nevirk ir nekepk daržovių. Jei nenori valgyti žalių, ruošk jas garų puode ar kepk grilyje, kad išsaugotum tiek maistingų medžiagų, kiek tik įmanoma.

12 plokščio pilvo įsakymų12 plokščio pilvo įsakymų

5. SAUGOKIS GLIUTENO

Maistas, kuriame yra gliuteno baltymų gali susilpninti pilvo sienelę, nuo ko pilvas taps išsikišęs. Daugybės žmonių organizmai netoleruoja gliuteno, kuris gali pažeisti žarnyną, nuo ko pilvas atrodys didesnis, ypač srityje po bamba. Gliuteno baltymo yra kvietiniuose, miežiniuose ir ruginiuose miltuose, todėl dažniausiai šios medžiagos mūsų organizmas gauna vartojant duonos produktus bei makaronus (jei ant pakuotės nenurodyta kitaip).

Gliuteno yra:

– Daugumoje pusryčių dribsnių
– Pyragaičiuose, bandelėse, sausainiuose, picos pagrinde
– Pyraguose, biskvituose, tortuose
– Alkoholyje, pagamintame iš grūdų, pavyzdžiui, alus, viskis, burbonas ir likeriai
– Lydytame sūryje, kečupe
– Mėsos gaminiuose, margarine, avižiniuose dribsniuose, salotų užpiluose, prieskonių mišiniuose, manų kruopose, sriubose iš pakelių, sojos padaže ir daugumoje kinietiškų padažų, saldumynuose, kuriuose yra stabilizatorių, pagamintų iš gliuteno.

12 plokščio pilvo įsakymų

6. GERAI IŠSIMIEGOK

Mes jau seniai nebesikeliame su aušra ir neiname miegoti su saulėlydžiu, tačiau mūsų kūnai buvo sukurti funkcionuoti būtent taip. Daugelis gyvena pagal visiškai kitokį grafiką, bet tiesa yra ta, kad jei sugrįžtume prie senamadiško mūsų protėvių „miego tvarkaraščio“, numestume svorio, ypač pilvo ir juosmens srityje.

Hormonas leptinas veikia alkio bei pasisotinimo funkcijas, jis taip pat kontroliuoja apetitą ir medžiagų apykaitą. Kai miego režimas yra išbalansuotas, šis hormonas gali siųsti klaidingus signalus smegenims, todėl kai mažai miegi – daug valgai.

Štai penki patarimai kaip prieiti senamadiško ir modernaus miego režimo kompromiso:

– Porą valandų prieš miegą išjunk kompiuterį, televizorių ir mobilųjį telefoną, prigesink šviesą. Miegamojo aplinka turėtų būti rami ir atpalaiduojanti.
– Jei kambaryje per karšta ar per šalta – tu nemiegosi; ideali temperatūra – 16-18C.
– Jeigu įmanoma, keletą kartų nusnūsk po penkiolika minučių dienos metu. Net jei ir negali užmigti, tiesiog išjunk visus elektrinius prietaisus, padėk į šalį knygas, žurnalus, ir užmerkusi akis bei giliai kvėpuodama pagulėk bent penkiolika minučių.
– Pasirūpink naktinėmis užuolaidomis ar žaliuzėmis, kurios nepraleidžia šviestuvų ar pravažiuojančio transporto bei jokių kitų šviesų iš gatvės. Jei dėl kokių nors priežasčių to padaryti nepavyksta, įsigyk miego kaukę ir užsidėk ją kiekvieną kartą kai eini miegoti.
– Laikykis griežto miego režimo. Kaskart prieš miegą atlik kokį nors atpalaiduojantį ritualą: išsimaudyk vonioje, pasiklausyk ramios muzikos (tyrimai parodė jog klasikinės muzikos klausymas nuramina smegenis) ar paskaityk knygą, tuomet eik miegoti visada tuo pačiu metu plius minus 30 min.

12 plokščio pilvo įsakymų

7. VALGYK „PLOKŠČIO PILVO“ MAISTĄ

Įtemptame šiuolaikiniame gyvenime labai sunku išvengti streso, kas tikrai nepadeda kovoti su išsikišusiu pilvuku. Tyrimai parodė jog streso hormonas kortizolis skatina organizmą kaupti riebalus pilvo ir liemens srityje. Laimei yra produktų, kurie padeda sumažinti stresą:

Mėlynės yra sąrašo viršuje, nes šiose uogose žemas glikemijos indeksas, kuris padeda palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje (o taip pat energijos). Jei gali, kasdien suvalgyk saują mėlynių.
Žalios daržovės, tokios kaip brokolis, lapinis kopūstas ir šparagai, kuo tamsesnės spalvos, tuo geriau.
Raudonos, geltonos ir oranžinės daržovės, pavyzdžiui pomidorai, morkos bei paprika.
Kalakutiena turi amino rūgšties, vadinamos L-triptofanu. Ji stimuliuoja serotonino, kuris atpalaiduoja smegenis, gamybą.
– Išgerk bent 2-3 litrus vandens per dieną.
Natūralus, ekologiškas jogurtas turi daug mineralų, tarp jų ir kalcio, kuris yra itin svarbus nervų sistemai. Be to, kalcis padeda neutralizuoti rūgštingumą, kurį sukelia stresas.
Riebios žuvys, tokios kaip lašiša, silkė ar tunas turi daug nesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios kontroliuoja kortizolio ir adrenalino (dar vienas streso hormonas) lygų organizme.
Migdolai, pistacijos ir graikiniai riešutai turi daug vitaminų B ir E, kas stiprina imunitetą (tuo tarpu stresas jį silpnina). Todėl kasdien būtinai suvalgyk saujelę riešutų.
Avokadai, dėl juose esančių mononesočiųjų riebalų rūgščių ir kalio, sumažina kraujo spaudimą.
Melionas yra puikus vitamino C, kuris padeda kovoti su stresu, šaltinis.
Jautienoje gausu geležies, cinko ir B grupės vitaminų, kurie ramina ir atpalaiduoja organizmą. Ir vis dėlto, mėsa piktnaudžiauti nereikėtų – vartok ją porą kartų per savaitę, jei įmanoma, pirk ekologišką jautieną.

8. GYVENK BE EKRANŲ

Ribok laiką, kurį praleidi vakarais spoksodama į TV ekraną ar naršydama internete. Tai išsiurbia energiją, išbalansuoja miegą ir perkrauna smegenis. Žiūrėk tik vieną ar dvi televizijos programas arba sėsk prie kompiuterio atlikti kažką specifinio, tačiau niekuomet nedaryk ir to, ir to vienu metu bei ne ilgiau vienos-dviejų valandų per dieną.

12 plokščio pilvo įsakymų

9. SAUGOKIS VAMPYRŲ

Pasisaugok „energetinių vampyrų“. Juk žinai, apie ką kalbu – „draugai“, kolegos ar šeimos nariai, kurie savo bloga nuotaika ir negatyviu nusistatymu tiesiog išsiurbia iš tavęs energiją. Praleisk daugiau laiko su žmonėmis, kurie tave prajuokina ar nuveik ką nors smagaus.

10. PASIDARYK MASAŽĄ

Jei gali, pasidaryk masažą kas savaitę, nes tai skatina laimės hormonų išsiskyrimą. Jei kišenė neleidžia pasidaryti jo salone, paprašyk draugo atlikti pėdų ar pečių masažą.

11. PAILSĖK

Kasdien bent 30 minučių, viena ar su draugais, nuveik ką nors atpalaiduojančio ir tiesiog pailsėk.

12. VISADA VALGYK PUSRYČIUS

Valgyk ne vėliau kaip viena valanda po to kai atsikeli, kitaip organizmas ims stresuoti, o pasekmes tu jau žinai. Jei neturi laiko pilnaverčiams pusryčiams, tiesiog užkąsk kokių nors vaisių ir saujelę riešutų.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt