Virtuvė
Tapti skaitytoju
Grožis ir sveikata ->Virtuvė
Sveika mityba yra dažnai tapatinama su ilgesiu gyvenimu. Jei vadovausitės Sveikos mitybos piramidės model... visas aprašymas »
 
 

Kaip atsigaivinti karštą vasaros dieną?

Grožis ir sveikata   Virtuvė    Virtuvė    2013 05 21
 
 

Kai vasaros karštis ir tvankumas ima varyti iš proto imame ieškot įvairiausių būdų kaip atsigaivinti ir kuo atsivėsinti. Patys populiariausi pasirinkimai greičiausiai būtų šalti gėrimai ir ledai, tačiau ar tikrai tai vienintelės veiksmingos priemonės? O galbūt yra veiksmingesnių?

 

Teigiama, kad vėsindami ledai ir atšaldyti gėrimai išbalansuoja organizmo savą vėsinimo sistemą, todėl vėsumas jaučiamas trumpai. Bet ką daryti norint ilgesnio poveikio? Ledai ir atšaldyti gėrimai nėra vieninteliai organizmą vėsinantys ir gaivinantys produktai.

 

Vandeningos“ daržovės ir vaisiai

Daržovės, kurių sudėtyje yra daug vandens (pavyzdžiui, agurkai ir ridikėliai) yra ypač gerai gaivinantys produktai. Taip pat yra ir su vaisiais (arbūzais, melionais, kiviais, braškėmis). Todėl idealus vasaros maistas – gaivios daržovių ar vaisių salotos ar trintų vaisių kokteiliai.

 

Žalios daržovės

Teigiama, kad visos žalios daržovės, o ypač lapinės – salotos, špinatai ir kt., taip pat pasižymi organizmą vėsinančiu poveikiu. Priešingai veikia visos raudonos ir oranžinės daržovės – pomidorai, morkos ir kt. Todėl karštomis vasaros dienomis patariama valgyti kuo daugiau žalių daržovių (ir, beje, vengti kepto maisto).

 

Žalioji citrina (laimas) ir mėtos

Teigiama, kad po arbūzo žalioji citrina (laimas) yra antra tarp labiausiai gaivinančių vaisių (ir gerokai labiau gaivinanti, nei įprasta citrina). Ypač gerai žaliosios citrinos gaivina kartu su mėtomis, todėl idealus pasirinkimas itin karštą vasaros dieną – vanduo su žaliosiomis citrinomis ir mėta. Be to, norint daugiau saldumo šį vandenį dar galima paskaninti braškėmis. Arba siekiant neutralesnio skonio galima rinktis vandenį su agurkais ir mėtomis.

 

Jogurtas ir varškė

Šie du pieno produktai yra ypač gaivinantys, be to, puikiai dera su kitais gaivinančiais produktais – tiek vaisiais, tiek daržovėmis – ir puikiai tinka gaivioms salotoms. Be to, atšaldytas jogurtas gali tapti idealiu ledų pakaitalu.

 

Svogūnai

Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau svogūnai – taip pat pasižymi organizmą vėsinančiomis savybėmis (tiek svogūnų laiškai, tiek pats svogūnas). Be to, raudonieji svogūnai pasižymi stipresniu gaivinančiuoju poveikiu, nei baltieji svogūnai. Tačiau siekiant atsigaivinti karštą vasaros dieną labai efektyvios bus tiek viena, tiek kita svogūnų rūšis.

 
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 
Šaltinis: weheartit.com
Šaltinis: weheartit.com
 

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Kaip atsigaivinti karštą vasaros dieną?
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Grožis ir sveikata   2015 03 30
Grožis ir sveikata   2013 05 05
   2012 11 30
 
Grožis ir sveikata   2012 11 08
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Sportas ir sveikata   2015 04 30
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2016 09 16
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos