Tendencijos
Tapti skaitytoju
Mados industrija
Kiekvienais metais dizaineriai pateikia tai, kas bus madinga ateinančiame pavasario/vasaros ar rudens/žie... visas aprašymas »
 
 

Mada filmuose: būtina pamatyti

   Tendencijos   2011 09 20
 
 
Mada labai dažnai tampa neatsiejama muzikos ar filmų dalimi – pamėgę muzikos atlikėjus ar susižavėję filmo siužetu žmonės ima mėgdžioti ir savo naujojo herojo drabužius, o jeigu tokių įsimylėjėlių ar net drastiškų gerbėjų atsiranda daugiau, tai gali virsti mada. Priminsime jums Japonijoje madingą cosplay aprangos stilių, kurį įkvėpė komiksai ir animaciniai filmukai. O galbūt jūs pastebėjote tedenciją, kad su serialo „Gossip girl“ (lietuviškai: „Liežuvautoja“) pasirodymu daugelio mergaičių galvas pradėjo puošti lankeliai ar plaukų juostos?

 

Žinoma, yra ir kitokių filmų – yra tokių, kurių pagrindas mada, tad kiekvienam save gerbiančiam mados mylėtojui juos tiesiog būtina pamatyti.

 

 
 
Šaltinis: imdb.com
 

 

Vaidybinis: „A Single Man“ (2009). Režisierius: Tom Ford

Amerikietis dizaineris Tom Ford, žinomas, dėl savo seksualių  ir itin atvirų reklamų bei vis išlendančių asmeninių problemų, prieš kelis metus sukūrė kritikų teigiamai įvertintą filmą apie anglų profesorių, kuris dėsto Los Andželo koledže.  Dėtytojo George Falconer gyvenimo partneris miršta avarijos metu, o profesorius, negalintis susidoroti su skausmu, ima planuoti savižudybę. Susidurdamas su daugeliu įvairių žmonių jis persvarsto savo apsisprendimą pasitraukti iš gyvenimo.

 

Iš mados pusės: įdomu stebėti 60 – ųjų aprangą, solidžius vyrų kostiumus bei išpuoselėtą moteriškumą. Dar įdomiau įvertinti dizainerio kūrybiškumą visiškai kitoje srityje.

 

Dokumentinis: The September Issue (2009). Režisierius: R. J. Cutler

Amerikietiškojo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour buvo sukritikuota, kad jos vadovavimo metu mados biblija tapo nuobodi ir komerciška. Savimi pasitikinti moteris kritikus užčiaupė išleisdama beveik pustrečio kilogramo sveriantį numerį, kurį sudarė 840 puslapių. Žinoma, kad jis buvo didžiausias visoje „Vogue“ istorijoje. Po dviejų metų sukurtame dokumentiniame filme Anna matome tiek tokią, kokią ją pristato spauda – valdingą, griežtą, apsikrovusią asmeniniais asistentais, tiek ir žmogišką, pavargusią ir nusiėmusią savo juodus akinius. Bet visada įsimylėjusią madą.

 

Iš mados pusės: tiesą sakant, būtų sunku rasti tai, kas nebūtų susiję su mada.

 

Klasika: Breakfast at Tiffany`s (1961). Režisierius: Blake Edwards

Daugeliui šio filmo siužetas puikiai žinomas, o Audrey Hepburn aukštyn sukeltais plaukais, perlu vėriniu ir smilkstančia cigarete kandiklyje, yra tapusi 60 – ųjų mados atspindžiu. Istorija rutuliojasi aplink visuomenės veikėją Holly Golightly ir jos kaimyną, rašytoją Paul Varjak. Paul stebina bei žavi Holly dvilypiškumas: sugebėjimas flirtuoti ir seksualumas viešumoje bei tapimas pažeidžiama ir neurotiška mergaite jiems likus dviese.  

 

Iš mados pusės: Audrey Hepburn šios rolės dėka tapo moteriškumo idealu, o jos personažas, Holly, padarė milžinišką įtaką metai iš metų iš naujo priversdama įsimylėti glamūriškąjį šeštąjį dešimtmetį.

 
 
Komentuok Facebook'e
 
 
Diskusija: Mada filmuose: būtina pamatyti
 
Vardas *
 
Komentaro tekstas:
 
 
 
 
Įdomu paskaityti
 
Mados industrija   2013 09 19
Mada ir aš   2013 09 02
Mados industrija   2013 08 16
 
Mada ir aš   2013 07 18
Mados industrija   2013 06 21
Mados industrija   2012 12 28
 
 
 

Mados industrija

   2017 01 19
 
 

Grožis ir sveikata

Makiažas   2015 04 21
 
 

Mada ir aš

Prabanga ir laisvalaikis   2015 04 18
 
 

Žurnale

Blykstė   2020 04 10
 
 
 
 
 
UAB "Elektroniniai Sprendimai",Pamėnkalnio 9/7-4, LT-01114 Vilnius. Įm. kodas 3583556, įregistruota LR įmonių rejestre, rejestro tvarkytoja: Valstybės įmonė Registrų centras. Visos teisės saugomos.
© 2008-2020 UAB "Elektroniniai Sprendimai". Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB "Elektroniniai Sprendimai" sutikimą. Sąlygos